UA | RU
 
Україна
 • English for young kidsEnglish for young kids
  Запрошуємо на заняття

  Переконайтесь у якості та стандартах навчання міжнародного рівня на безкоштовному пробному уроці.

  Записатися зараз
 • English learning for childrenEnglish learning for children
  Найкращі викладачі

  Приєднуйтесь до всесвітньої еліти сертифікованих викладачів англійської мови!

  Відправити заявку
 

Як покращити свою англійську вимову?

13.11.18

Всі, хто вчить англійську мову, рано чи пізно задумуються про те, наскільки гарна у них вимова. І дійсно, дуже часто нас (не носіїв мови) можна розпізнати за типовими помилками. І це не тому, що Ви вчились погано, а тому що у нас просто немає подібних звуків.

Англійська для дітей. Тихо

Тож ось конкретні поради щодо типових звукових відмінностей:

/w/ та /v/

Розрізняйте /w/ та /v/, звук /w/ дещо середній між нашими /у/ та /в/, тому не забувайте округлювати губи, коли його вимовляєте (слова для тренування: window, vase, van, witch, why, we, vat)

/r/

Звук /r/ не так чітко вимовляється, як у нашій мові, для правильного звучання загніть язик всередину і нічого ним не торкайтеся у роті при вимові (слова для тренування: rat, red, rabbit, radio, run, rich)

/θ/ і /ð

Найбільш складне буквосполучення th, яке дає два дивних звуки /θ/ і /ð/, а насправді все просто: треба промовляти наші звуки /c/ та /з/ із витягнутим язиком між зубами (слова для тренування: this, that, think, thin, throw, the)

/p/ i /t/

Звуки /p/ i /t/дещо більш гучні ніж наші, вимовляйте їх, наче хочете загасити свічку одним швидким подихом (слова для тренування: pat, parrot, put, plate, pipe, try)

/ɜː/

Звук /ɜː/, який дають нам буквосполучення -er-, -ir-, -ur- навіть неможливо описати нашими звуками (слова для тренування: bird, girl, twirl, burn, fur, term), тому цей та інші звуки можете послухати у відео

Такі вправи краще виконувати перед дзеркалом, звертаючи увагу на те, як Ви вимовляєте конкретний звук і що відбувається з Вашими  губами, язиком і зубами.

Скоромовки

Чудовим способом покращити вимову є розучування скоромовок. Англійською вони називаються tongue twisters. Ось декілька прикладів таких скоромовок:

 • Peter Piper picked a peck of pickled peppers;
 • The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday;
 • I scream, you scream, we all scream for icecream!

Тож вдосконалюйтесь на здоров’я, а якщо будуть запитання,-  викладачі Helen Doron завжди Вам допоможуть.

Маргарита Волкова, викладач “Англійська Хелен Дорон” у Києві, на Позняках