922 Views

Як англійська допомогає уникнути конфлікту поколінь

Як зрозуміти, що перед вами підліток? Він хоче їсти і спати. Його гормональний фон змінюється, він робить те, чого раніше від нього зовсім не очікували. В дитини з’являються нові інтереси, друзі, думки та відчуття себе і світу. З одного боку кругозір розширюється, а з іншого – спрямовується в одне безкомпромісне русло.

Минулі цінності та світогляд відходять на другий план, а замість них підліток намагається вибудувати свій новий світ. І, як правило, батьки є представниками  “старого світу” і через це діти відштовхують їх та їхні поради. Крім того, підлітки є дуже емоційними і не вміють правильно оцінювати ризики та будувати довготривалі плани. І це прямопропорційно пов’язано з особливостями роботи мозку в підлітковому віці .

Але що нам дає це інформація? Є одна хороша і відома цитата: “Не дитина повинна вас розуміти, а ви дитину. Тільки тому що ви були дитиною, а дитина ще не була дорослим”. Іноді здається, ніби дорослі ніколи не були підлітками, з одного боку. А з іншого – батьки пам’ятають, що саме в цей період вони робили найбільшу кількість імпульсивних речей. 🙂 І напевно через це хочуть огородити свою дитину від чогось необдуманого.

Проте, якими б колючими, нестриманими або нечемними не задавалися підлітки, вони потребують нашої підтримки, допомоги та любові. Не треба забувати, що підлітки все одно діти. Вони люблять грати (проте це набуває іншої форми прояву), люблять сюрпризи та have fun! 

Не слід забувати про те, що в підлітковому віці інтелект та аналітичні здібності дитини ростуть.  А отже, прийшов час поговорити про англійську. Іноземна мова – це сильний поштовх для розвитку мислення, синтетичних та аналітичних здібностей, нейронні зв’язки стають сильнішими, а також це допомагає краще зрозуміти свою рідну мову. 

“Вивчення нової мови – це не тільки вивчення нових слів для тих же речей, але і вивчення нового способу думати про ті самі речі”. Тобто, вивчаючи англійську можна подивитися на оточуючий світ зовсім по-новому.  Зараз діти зустрічають англійську всюди. Вони дивляться відео мовою оригіналу, використовують англомовні програми та відвідують сайти. 

Далі розповімо, як побудована програма вивчення англійської для підлітків в Хелен Дорон, щоб направити потенціал дітей в потрібне русло.

Кожне заняття охоплює одразу декілька активностей та сфер.

  • Це speaking part, коли підлітки в ігровій формі відповідають на питання типу: “Що для тебе є найголовнішим в житті”, “Що робить тебе щасливим”, “Як зрозуміти, що це твій найкращий друг” і подобні.
  • Також багато питань з вибором “Would you rather..”. “Що ти вибереш: бути багатим чи щасливим?”, “Бути відомим вченим або спортсменом” або “Мати чотири руки або чотири ноги і чому”. І такі питання також бувають, щоб розрядити обстановку та посміятися:).
  • Працюючи з підручниками ми так само підіймаємо багато тем, пов’язаних з прийняттям правильних рішень для себе. Зокрема, курс Teen Choices має на меті створення умов для обговорення різних варіантів вибору в житті. Починаючи з тем про здорове і не здорове харчування і закінчуючи проблемами переробки сміття та варіантами збереження ресурсів. Ми використовуємо багато командних ігор, активностей, де треба логічно мислити або переконати в чомусь інших чи домовитись, чи зрозуміти, хто говорить правду, а хто – ні. 
  • Звісно ж, ми не забуваємо про веселощі. Це можуть бути швидкі ігри, де можна розслабитись, посміятися, позмагатися, отримати задоволення від процесу та просто have fun.  

Завдяки таким діяльностям у підлітків є можливість проявити здорову агресію, скинути накопичену за день напругу, проявити себе, висловити свою думку або поділитися враженнями чи хвилюваннями. І  дитина прийде додому в більш гарному настрої, і може навіть захоче поділитися з батьками тим, що найбільше запам’яталось на занятті з англійської, або в школі.

Англійська мова – це ще один з варіантів побудови мостів взаємодії підлітка та дорослого. Тож давайте використаємо його разом!
Запрошуємо вас на перше пробне заняття, на якому ви зможете переконатись в дієвості методики вивчення англійської мови для підлітків на власні очі.