341 Views

Як зміниться освіта після пандемії?

Вже понад рік учні з різних куточків світу навчаються в умовах постійних змін, локдаунів та пандемії. Минулий рік став новаторським і для освіти в Україні, адже вперше відбувся перехід зі звичайного навчання в класі на екрани комп’ютерів. Це стало справжнім випробовуванням для викладачів загальноосвітніх шкіл та й для самих учнів, адже всім довелося познайомитися з безліччю онлайн платформ, сайтів та додатків.
Викладачі Англійська Хелен Дорон також спробували новий формат навчання онлайн. Команда професійних педагогів швидко зреагувала та створила яскраві матеріали, презентації та активності, що допомогли не переривати навчальний процес та продовжувати вивчати англійську легко та весело за нашою методикою.

Які ж зміни чекають на освіту в майбутньому після пандемії?

Необхідність переходу на онлайн під час пандемії може привести до кардинальних змін та інноваційних методів у викладанні. Цього року учні по всій Україні та у світі використовували різні платформи для навчання, сайти для тестування, онлайн-додатки та посібники, викладачі створили безліч навчальних відео та матеріалів, доступ до яких учні матимуть в будь-який час. Ми навчилися працювати з дедлайнами, вивчати тему за відео на YouTube, розповідати вірші, сидячи по іншу сторону екрану та здавати домашні завдання, просто надіславши фото. Все це, без сумніву, новий досвід для освіти в цілому, який має як свої плюси, так і мінуси. Всі ці матеріали та розробки залишаться у викладачів і на майбутнє, а тим, хто не вмів або з інших причин не використовував технології та інтернет для викладання до цього, відкрився цілий світ нових можливостей. Сучасні діти потребують сучасної освіти, яка буде доступною в будь-який час та в будь-якому місці.

Змішане навчання. Цього року більшість учнів також спробувала змішане навчання. Воно проходило по-різному в залежності від школи, але, в цілому це означає, що частина матеріалу засвоюється онлайн, а частина – офлайн. Така практика показала, що існує рішення, якщо класу потрібно вийти на карантин, або багато учнів хворіє.

Роль викладача. Ми вже можемо сказати, що за цей рік викладачі пройшли справжній “тренінг” з викладання за допомогою гаджетів, тож багатьом довелося опанувати нові платформи та додатки, навчитися створювати онлайн-матеріали та тести та здобути навички необхідні для дистанційного викладання. Тепер недостатньо бути фахівцем у своїй дисципліні, дуже важливо орієнтуватися у всіх новинках та можливостях, які надають викладачам технології. І далі їх буде ще більше, адже світ не стоїть на місці.

Дистанційне навчання та навчання вдома стануть популярними. Спробувавши новий формат навчання, багато учнів вже не захочуть повернутися до класів і продовжать навчання в онлайн-школах та за програмами для навчання вдома. Тут дуже важливо звертати увагу на те, чи підходить такий варіант навчання Вашій дитині, адже продуктивність під час навчання та роботи вдома у всіх різна.

Отже, можна з впевненістю сказати, що освіта вже піддалася багатьом змінам, а попереду нас чекає навіть більше інновацій.