815 Views

Як англійська мова змінюється та розвивається з часом

Мова – це дзеркало людей, які її використовують, вона відображає їх культуру, менталітет, технології та інші події, що впливають на їхнє життя.

За останні кілька десятиліть технологічний розвиток стрімко прискорився, і зараз нам важко уявити своє життя без персональних комп’ютерів, смартфонів, цілодобового зв’язку та безлічі каналів цифрової інформації. Ми звикли та навіть в якійсь мірі залежимо від соціальних мереж та цифрових комунікацій, що повністю змінило спосіб нашого спілкування з іншими людьми.

Нові технології постійно розвиваються, тому вони потребують нових назв в мові або запозичення відповідних назв з вже застарілих слів , і пристосовуючи їх значення відповідно до нового цифрового світу, або створюючи абсолютно новий словниковий запас. Оскільки нові гаджети та винаходи швидко впроваджуються та адаптуються, ми легко відмовляємось і нехтуємо старими пристроями, які застаріли. Тож те, що було настільки інноваційним та корисним у 1985 році, може бути чужим для сучасних підлітків.

Давайте поміркуємо про те, як розвивалася англійська мова за останні 35 років, як змінилося наше життя за цей час і як минуле впливає на сьогодення. Покоління за поколінням, вимови змінюються, нові слова запозичуються або з’являються в мові, а значення старих слів змінюється і перетворюється на нові значення. Швидкість змін варіюється, але незалежно від того, швидкі вони чи повільніші, вони накопичуються доти, доки початкове значення слова не стане іншим.

Де ми були б без аватарів, хештегів, мемів, спаму, гіків та інших англійських термінів, які Інтернет ввів у моду, використовуючи старі слова для опису нових технологій та досвіду? Лінгвісти прогнозують, що через 10 років англійська мова продовжуватиме домінувати в Інтернеті, навіть серед тих, чия рідна мова не є англійською. Однак вони очікують, що вона зміниться на різні форми, які ми можемо не визнати мовою, яку ми знаємо сьогодні. В Інтернеті, де менше тиску на граматичну точність або правильне написання, носії мови, що пишуть одне одному, створюють нові форми мови, не приділяючи пильної уваги правопису. 

Тож, вже зараз ми маємо досить незвичні скорочення, пропущення слів та пунктуаційних знаків, які здаються природними носіям мови, але виглядають незвичними для нас.

Більше цікавих статей про зміни в мові за останні 35 років:

А Ви знаєте значення цих слів?

Нові англійські слова та вирази

American VS British English

Як змінилася англійська мова за 35 років?