Плей-лист до Різдва

blank

Мабуть, жодне свято не обходиться без тематичних пісень. Вони покращують настрій, налаштовують на святкову хвилю, допомагають викликати в пам’яті асоціації з приємними подіями у вашому житті. Святкові пісні володіють магічним текстом і красивою мелодією, саме це і допомагає їм стати популярними на весь світ і залишатися такими протягом десятків років.

В англомовних країнах Різдво (Christmas) є більш значущим святом, ніж Новий рік (New Year), тому і пісень, присвячених цьому святу, дуже багато. Хочемо представити Вашій увазі сім найвідоміших різдвяних пісень (Christmas songs), при прослуховуванні яких, ваш настрій відразу ж покращиться, тому що наші улюблені зимові свята (winter holidays) вже на носі!

We wish you a Merry Christmas

“Ми бажаємо вам Веселого Різдва” – так звучить переклад назви пісні “We wish you a Merry Christmas”, що стала гімном Різдва Христового. Походження різдвяного гімну лежить в англійській традиції роздавати на Святвечір колядникам солодощі, зокрема згаданий у колядці інжирний пудинг (figgy pudding). Ірландська співачка Enya у своїй пісні бажає веселого Різдва всім людям.

Jingle bells

Також, велику популярність набула пісня “Jingle bells” або “Дзвенять дзвіночки”. Мабуть, це одна з найвідоміших різдвяних пісень у світі. Автором композиції, яка колись називалася “One Horse Open Sleigh”, є James Lord Pierpont. Ця пісня, створена в 1857 році, спочатку була присвячена Дню подяки (Thanksgiving Day).

Музикознавець James Fuld зазначає, що слово jingle у назві пісні і першому рядку приспіву, очевидно, є наказовим способом дієслова to jingle (дзвеніти, брязкати, дзвонити). Це пов’язано з використанням дзвіночків в оздобленні упряжки коней (to adorn horses’ harnesses), які своїм дзвоном сповіщали рухатися назустріч наїзників і допомагали уникнути зіткнення (to avoid collision). Адже сани, запряжені кіньми (horse-drawn sleigh), майже безшумні на снігу. Якщо спиратися на цю інформацію, назва пісні буде перекладатися “Дзвеніть, дзвіночки”.

Хоча в даний час поширена думка, що jingle bells – це певний вид дзвіночка. “Jingle Bells” стала першою піснею, яку транслювали з космосу (broadcast from space).

Happy New Year

У свій час стала хітом і полюбилася всім пісня групи АBBА.  Вона є однією з найпопулярніших пісень шведської групи АВВА з альбому Super Trouper (1980). Початкова назва пісні була більш веселіша – «Daddy Don’t Get Drunk». Пісня була записана у 1980-у іспанською під назвою “Felicidad”, проте випущена англомовна версія у 1999 мала назву “Happy New Year”. Пісня і досі посідає перші сходинки у хіт-парадах різних країн світу в різдвяний час.

Last Christmas

Дуже відома пісня з легко впізнаваною мелодією була виконана дуетом Wham!, одним з учасників якого був George Michael. Саме він і написав цю композицію. Вперше випущена в 1984 році, пісня стала настільки популярною, що була переспівана різними артистами в різні роки. В певні часи ця пісня була синглом №1. Але, чесно кажучи, головною темою пісні є любов, відносини і розставання. А від Різдва там тільки фраза Last Christmas, що визначає лише часовий відрізок, коли ці події відбулися.

Rockin’ around the Christmas Tree

Ця прекрасна пісня була написана Johnny Marks і записана у виконанні Brenda Lee в 1958 році. По голосу можна подумати, що Brenda Lee достатньо зріла жінка в момент виконання цієї композиції. Але насправді вона співала її, будучи 13-річною дівчинкою. Ми чудово знаємо цю пісню по фільму «Один вдома», що надійшов у прокат в 1990 році. Пам’ятаєте сцену, коли актор Маккален Калкін в ролі Kevin McCallister створює вигляд, що в будинку проходить різдвяна вечірка (Christmas party), і тим самим відлякує грабіжників? Ось саме до цієї сцени в якості фонової музики була обрана пісня “Rockin ‘around the Christmas Tree”.

Let it snow

Пісня була написана спекотного липня 1945 поетом Семі Каном і композитором Джулі Стайном як своєрідна “система охолодження”. Це є одна з найбільш продаваних пісень усіх часів, і була перезаписана незліченну кількість разів. “Let it snow” була найпопулярнішим хітом Billboard music chart протягом п’яти тижнів січня-лютого 1946. У цій пісні немає жодної згадки про Різдво або Новий рік, та все одно її слід зарахувати до різдвяних пісень.

Чарівного Вам настрою!

icon-1
Scroll to Top