609 Views

Розфарбуй свiй свiт


Згадайте ті дні, коли ви лежали на підлозі з розмальовкою і коробкою яскравих кольорових олівців. На деякий час це були лише ви і сторінка перед вами. Вибір кольору, рішення що розфарбувати спочатку, ретельне розфарбовування області, яку ви обрали. I, нарешті, це зроблено!  Пам’ятаєте почуття задоволення, коли ви бігли, щоб показати комусь свій витвір мистецтва?

Розфарбовування – це більше ніж просто веселий вид діяльності, який дає дітям час для творчого самовираження, це також важливо для їх розвитку! I ось чому.

Від очей до рук
Коли діти починають розмальовувати, очi починають напружено працювати, надсилаючи певний сигнал до дій в руки і пальці. Розмальовки – це відмінний спосіб поліпшити координацію очей і рук, що може мати значний вплив на письмо та почерк в майбутньому. Коли, при фарбуванні, дитина однією рукою розфарбовує, а іншою тримає сторінку – розвивається двостороння координація.

Тренування м’язів
Рухові навички відповідають за розвиток м’язів. Адже навіть для того, щоб утримати олівець в руці і, тим більше, для того, щоб розфарбовувати, необхідно докласти певних зусиль. Протягом часу, поки малюк зайнятий розмальовками, він вчиться правильно тримати олівець, що зміцнює ручки, а також, покращує навички у визначенні сили натискання на папір, необхідної для створення більш темних або світлих відтінків. Мало того, подібна практика зміцнить не тільки м’язи рук вашої дитини, але і плечі. Це відмінна підготовка до письма.

Гімнастика для мозку
На перший погляд, розфарбовування виглядає як розслаблюючий вид діяльності. Проте, воно будує когнітивні навички – основні навички, такі як мислення, фокусування і концентрування. Ті навички, що мозок використовує для виконання широкого спектру діяльності. Розмальовуючи, діти розпізнають кольори, лінії і форми. А пізнання форм є першим кроком в читанні і математиці.

Планування
Розфарбовування – це хороший спосіб навчити дітей планувати заздалегідь. Вони дивляться на картинку зі сторінки і вирішують, де їм слід почати, який колір використати для кожної частини, а також, звертають увагу на деталі. Почуття задоволення, коли вони розфарбували всю сторінку і виконали завдання, дуже мотивує! Воно спонукатиме їх робити більше і більше!

Мiж рядками
Розфарбовування допомагає дітям навчитись не виходити за межі, що є дуже важливим при здобутті навиків письма. Одночасно це допомагає зрозуміти структуру письма а також дає можливість дитині творити. Дайте один і той самий малюнок різним дітям і ви побачите, як їхні індивідуальності розкриваються в той час коли вони обирають яким кольором розмалювати малюнок і те, як вони це роблять.

Що таке слово?

Розмальовки, в яких є слова, є гарним приводом розпочати розмову. Наприклад, візьмемо одну з найулюбленіших тварин у світі – собаку (dog). Можна дитину запитати, чи любить вона собак; що їй подобається у собаках; що собаки люблять робити; на яких ще тварин вони схожі; чи можуть вони ще назвати тварин, які починаються на літеру “с”(“d”).

Розмальовування – це не лише забавка, воно може  надихнути на розмову, навчити дітей про навколишній світ і при цьому допомогти їм розвинути інші важливі навички.