1700 Views

Дитяча залежність від смартфонів – чи все справді так погано?

Перед сучасними батьками стоїть непросте завдання –  допомогти дитині вивчити англійську мову. Деякі навіть замислюються над питанням «як же змусити дитину вчити мову?». Сьогодні ми розкриємо вам головний секрет, який повинен бути відомий всім без винятку – змушувати ні в якому разі не можна! Сенс у тому, щоб зацікавити дитину. Це має бути захоплююче, цікаве, веселе заняття, щоб малюк сам висловлював бажання навчатися. І звичайно ж, в навчанні, як і в будь-який інший сфері життя ХХІ століття, дуже складно обійтися без гаджетів, адже ми вже не можемо уявити своє життя без них.  Про це сьогодні і піде мова.

Існує хибна думка, що гаджети принесуть дитині тільки шкоду і знайомство з ними потрібно відкладати якомога довше. Але це не так. Безумовно, ніхто не говорить про те, щоб дозволяти дитині грати з девайсами годинами, але вивчення з їх допомогою англійської мови може стати одним з улюблених занять, яке, до того ж, може істотно поліпшити мовні навички та позитивно вплинути на розвиток дитини. При цьому слід пам’ятати, що в 3-5 років дитина не повинна проводити з гаджетами більше 1 години на день. Діти шкільного віку (6-18 років) повинні обмежити використання технологій 2 годинами на день. Для повного розуміння ситуації пропонуємо більш детально розглянути різні можливості використання гаджетів в навчанні дітей англійської мови.

  •  Вивчати англійську для малюків можна почати з вивчення слів з ілюстрацій (коли при натисканні на картинку відтворюється слово англійською, що означає даний предмет або дію). Додаток Fun With Flupe – English Words
  •  Англійська для дошкільнят – вивчення алфавіту (оживаючі картинки + відтворення букви і слова). Додаток Helen Doron ABC
  •  Навчання читанню (анімації з відтворюючої текстом). Додаток  Helen Doron Read
  •  Оживаючі сторінки книг з улюбленими персонажами. Додаток  Helen Doron Magic Wand
  •  Безліч різноманітних ігор на порталі Kangi club 
  •  Пісні, мультфільми – ресурс Helen Doron Stream
  •  Англійську для школярів можна вивчати в процесі перегляду фільмів та прослуховування музики чи аудіокниг.
  • Дітям старшого віку можна дивитися фільми, слухати музику, аудіокниги. В міжнародній мережі центрів англійської мови Хелен Дорон є навіть власна радіостанція – Teen Buzz Radio.

Всі ці додатки ми використовуємо на уроках, але до них варто звертатися і вдома, і навіть в поїздках, щоб процес навчання англійської мови був безперервним. Дитині це точно сподобається, адже зазвичай дорослі не дозволяють грати з такими іграшками, а значить обов’язково з’явиться бажання і зацікавленість навчатися англійській мові. Використовуючи гаджети можна часто змінювати активності (слухати, говорити, читати, малювати, писати, грати в різні ігри, дивитися відео), це не набридне навіть найактивнішим та непосидючим дітлахам.

І пам’ятайте, не варто боятися негативного впливу сучасних технологій, потрібно лише контролювати час і обирати правильні цілі для їх використання.