1148 Views

4 простих способи допомогти дитині навчитися читати

Випуск №7 рубрики #readingsuperpower про способи навчання читанню

Навчання читанню починається не тільки в школі, воно починається з раннього знайомства дітей з книгами. Представляємо Вам варіанти, як познайомити Вашу дитини з читанням, в тому числі англійською мовою.

Англійська книга

1. Говоріть, перш ніж читати

Діти повинні розуміти слова, перш ніж вони зможуть сказати або використовувати їх. Римування, спів пісень, розповідання історій і перерахування предметів навколо себе допомагає Вашій дитині розвивати словниковий запас і зміцнювати навички, необхідні для читання.

2. Заохочуйте любов до книг

Діти вчаться на нашому прикладі. Ви читаєте книги із задоволенням? Вам подобається читати своїм дітям? Кращий спосіб навчити любові до книг – стати зразком для наслідування і проводити час разом з дитиною за книгами. Покажіть дитині, що Вам подобається читати. Ваша справжня зацікавленість буде заразливою.

3. Почніть з вивчення цілого слова

Навчання цілим словом – це системи читання, які починаються з дуже простих слів / ідей, які складають основу для цілої книги. Одна історія може бути зосереджена на будинку, де малюнки будинків супроводжуються словами «будинок», «мама» і «тато». Наступна книга буде заснована на тому, що дитина вже знає і говорить про «маму і тата в будинку».

Таким чином, дитина вчиться розпізнавати цілі слова і пов’язувати слова з поняттями. Перевага цієї системи полягає в тому, що вона природна, дозволяючи дітям вчитися читати більш натуральним способом, використовуючи знайомі слова та ідеї.

4. Слідкуйте за фонетичним читанням

Фоніка, або фонетичне читання, побудовано на системі вивчення слова цілком. На другий рік в школі більшість дітей самі зрозуміють систему звуків і, природно, почнуть вимовляти їх належним чином. Інші діти будуть займатися разом з вчителем, щоб прискорити розвиток цього процесу.

Багато лінгвістів поділяють думку про те, що навчання читанню має бути поєднанням цілих слів і фонетичних підходів, в залежності від віку та стратегій навчання дитини.

Почніть читати Вашій дитині вже сьогодні! Заохочуйте її любов до книг, це матиме неабиякий вплив на її навчання в школі, а також на майбутні перспективи. І читання – це весело! Це подарунок на все життя.