1810 Views

Як покращити свою англійську вимову?

Всі, хто вчить англійську мову, рано чи пізно задумуються про те, наскільки гарна у них вимова. І дійсно, дуже часто нас (не носіїв мови) можна розпізнати за типовими помилками. І це не тому, що Ви вчились погано, а тому що у нас просто немає подібних звуків.

Англійська для дітей. Тихо

Тож ось конкретні поради щодо типових звукових відмінностей:

/w/ та /v/

Розрізняйте /w/ та /v/, звук /w/ дещо середній між нашими /у/ та /в/, тому не забувайте округлювати губи, коли його вимовляєте (слова для тренування: window, vase, van, witch, why, we, vat)

/r/

Звук /r/ не так чітко вимовляється, як у нашій мові, для правильного звучання загніть язик всередину і нічого ним не торкайтеся у роті при вимові (слова для тренування: rat, red, rabbit, radio, run, rich)

/?/ і /?

Найбільш складне буквосполучення th, яке дає два дивних звуки /?/ і /?/, а насправді все просто: треба промовляти наші звуки /c/ та /з/ із витягнутим язиком між зубами (слова для тренування: this, that, think, thin, throw, the)

/p/ i /t/

Звуки /p/ i /t/дещо більш гучні ніж наші, вимовляйте їх, наче хочете загасити свічку одним швидким подихом (слова для тренування: pat, parrot, put, plate, pipe, try)

/??/

Звук /??/, який дають нам буквосполучення -er-, -ir-, -ur- навіть неможливо описати нашими звуками (слова для тренування: bird, girl, twirl, burn, fur, term), тому цей та інші звуки можете послухати у відео

Такі вправи краще виконувати перед дзеркалом, звертаючи увагу на те, як Ви вимовляєте конкретний звук і що відбувається з Вашими  губами, язиком і зубами.

Скоромовки

Чудовим способом покращити вимову є розучування скоромовок. Англійською вони називаються tongue twisters. Ось декілька прикладів таких скоромовок:

  • Peter Piper picked a peck of pickled peppers;
  • The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday;
  • I scream, you scream, we all scream for icecream!

Тож вдосконалюйтесь на здоров’я, а якщо будуть запитання,-  викладачі Helen Doron завжди Вам допоможуть.

Маргарита Волкова, викладач “Англійська Хелен Дорон” у Києві, на Позняках