2898 Views

Страшенно цікаві факти про Хелловін

Сама назва свята буквально означає “святий вечір”, а раніше воно було відоме як Канун Всіх Святих. Зрештою назва була скорочена до «Хелловін», який люди у всьому світі знають і люблять донині. 

Хеллоуїн припадає на 31 жовтня через те, що в цей день відбувався стародавній кельтський фестиваль Самхейн, який вважається найдавнішим святкуванням Хеллоуїна. Він ознаменував ключовий час року, коли змінювалися сезони, але люди також вважали, що в цей день межа між цим світом і світом духів ставала особливо тонкою.

Саме тоді люди почали перевдягатися в костюми, щоб привиди та міфічні істоти сприймали їх за своїх, а також ставити на вікно своєрідний оберег – гарбуз-ліхтарик – Jack-O’-Lantern. Спочатку це були інші овочі, як ріпа, буряк та картопля, але оскільки їх їли частіше, стали використовувати гарбуз. 

Найулюбленіша традиція цього свята – Trick-or-Treating – веселий процес збирання солодощів дітьми, переодягненими в костюми. Діти ходять від дому до дому в яскравих костюмах улюблених чи страшних героїв і кажуть “Trick-or-treat”, що означає “пакощі або солодощі”. 

До Америки це свято привезли ірландці, а тепер, це країна, що має найбільші святкування щороку.

Традиційні кольори свята – чорний та помаранчевий, а найяскравіші символи: гарбуз, чорний кіт та будь-які міфічні істоти.

В Україні Хелловін набуває популярності з кожним роком. У більшості центрів Хелен Дорон у всьому світі відбуваються святкові уроки та вечірки присвячені цьому святу. Хочете поринути у атмосферу Хелловіну разом з нами? Завітайте до наших центрів на вечірки та демонстраційні заняття! Бууууууде страшно весело!