1493 Views

Секрети фінської освіти – чим відрізняється підхід лідера в освіті

Досягнення Фінляндії прийнято вважати зразковими, фінський досвід аналізується світовою освітньою громадськістю.
Які особливості фінської системи освіти привели до таких високих результатів?

 Отже, давайте розберемо  основні секрети:

  • Міністерство освіти у Фінляндії не вважає своїм обов’язком диктувати школам, як навчати дітей.  Все, що написано в документах, – це те, чого потрібно навчити. Кожен вчитель самостійно планує свій урок, додаючи різні ігрові форми, які ефективно впливають на розвиток дітей.  Таким чином уроки стають динамічними, у дітей з’являється інтерес та бажання навчатися.
  • Також немає «поганих» і «хороших» учнів.  Порівняння учнів один з одним заборонено. Як звичайні діти, так і «особливі» навчаються разом.
  • Головне ж у фінській системі освіти – рівність учня і вчителя.  Учень – не об’єкт виховання, а суб’єкт, учасник виховного процесу.  Він може оскаржити оцінку, і вчитель може погодитися, якщо зауваження учня будуть обгрунтовані.
  • У Фінляндії більшість батьків і вчителів вважають, що дітям в ранньому віці потрібно багато часу для гри.  Цей підхід підтверджується і дослідженнями: «Як в найближчій, так і в довгостроковій перспективі гра сприяє пізнавальному, соціальному, емоційному і фізичному розвитку», стверджує американське дослідження The Power of Play ( «Сила гри»).
  • Справді, більшість дітей в Фінляндії йдуть у перший клас тільки в сім років, а до цього проводять більшу частину дня, навчаючись з допомогою гри.

 Ось так вигядає фінське середня освіта в дуже короткому викладі.  Фіни не претендують на ідеал і не зупиняються на досягнутому, навіть в найкращому можна знайти мінуси.  Вони постійно досліджують, наскільки їх шкільна система відповідає змінам, що відбуваються в суспільстві.  Фіни не тримають свій підхід в таємниці, вони навпаки із задоволенням діляться досвідом, організовуючи семінари, як у своїй країні, так і по всьому світу.

За 35 років викладання англійської для дітей від 3 місяців до 19 років ми на власному досвіді переконались в тому, що дітей найкраще навчати та творчо розвивати через гру.
Приходьте на демонстраційне заняття та переконайтесь в цьому самі!