2265 Views

5 способів зробити процес читання цікавим

Випуск №10 рубрики #readingsuperpower про цікаве читання

Часто діти схильні думати про читання, як про рутинне заняття. Вони вважають, що це те, що вони повинні робити для школи або щоб догодити своїм батькам, але не для отримання задоволення. Чим швидше ми змінимо такий спосіб мислення, тим швидше це принесе свої плоди. Читання повинно бути пригодою!

Цікаве читання

Нижче наведено п’ять способів як зробити читання для дітей приємним:

1. Створіть затишне місце для читання

Якщо у вашої дитини є особливе місце, то варто покласти там декілька книг, тоді дитина автоматично буде йти туди, захопивши собою ще якусь книгу. Спеціаліст з читання Раян Кроулі каже, що необхідно дозволити дитині зробити це місце істинно своїм. «Надання права володіти цим місцем зі своєю невеликою бібліотекою книг і ковдр забезпечить дітям простір для відпочинку. Багато маленьких дітей люблять перетворювати шафу в своє затишне місце », – каже Кроулі.

2. Відвідуйте бібліотеку раз на тиждень

У бібліотеці проводяться невеликі презентації щотижня, коли читають книги дітям. Іноді вони навіть розігрують невеликі вистави для дітей. Крім того, відвідування бібліотеки дозволяє дітям знаходити книги, які їм цікаві найбільше. Ці вистави в бібліотеці ідеально підходять для дітей, які не особливо захоплені читанням або вивчають англійську як другу мову. Почути історію голосом читця і спостерігати гру акторів – відмінний спосіб оживити книжкову історію.

3. Читайте разом

Дітям набагато цікавіше читати, коли вони читають з батьками. Відмінний спосіб поділитися обов’язками з читання полягає в тому, щоб дитина читала одну сторінку, а ви – наступну. Читайте виразно і з правильною інтонацією. Використовуйте емоції і хвилювання в своєму голосі, і незабаром Ваша дитина буде читати так само.

4. Задавайте питання

Діти люблять ділитися тим, що вони знають. Коли вони читають, задавайте їм питання про те, що відбувається в книзі. Запитайте, хто головний. Запитайте їх в чому проблема в історії. Попросіть їх описати суть книги. Ці вміння дуже допоможуть дітям в школі.

5. Зберігайте перелік прочитаних книг

Книжкова історія – це простий спосіб відслідковувати, які книги діти вже прочитали. Вони також можуть дати загальне розуміння того, що дитина думає про книгу. Через деякий час вона буде знати своїх улюблених авторів і які типи книг їй подобаються найбільше.

Приєднуйтесь до соціальної кампанії “Young Heroes. Readers are leaders” і розкажіть, як Ви заохочуєте свою дитину читати більше із задоволенням!