546 Views

Go GREEN!

Проблема забруднення навколишнього середовища в наші дні є надзвичайно актуальною, і виховання в дітях відповідальності за природний і рослинний світ дійсно необхідне для їх майбутнього, для майбутнього всієї нашої планети.

Английский для подростковНайменші наші учні знайомляться з різними видами рослин, птахів, тварин, стають їхніми друзями, дізнаються про те, де вони живуть, чим харчуються. Старші діти займаються більш поглибленим вивченням проблем навколишнього середовища. Зокрема, для курсу англійської мови для тінейджерів «Teen Talent», Хелен Дорон створила цілий розділ, який називається Go Green!

Почувши цю назву, мої учні висунули цілий ряд припущень: «Вперед, зелений!», «Йде зелений!», «Будь зеленим!». На моє запитання, які асоціації у них викликає зелений колір, відповіли, що це – трава, дерева, квіти, всі рослини, які їдять тварини і люди, все живе, зростаюче. «А чи багато його залишилося на нашій планеті – чистих лісів, рідкісної краси рослин?». Діти починають замислюватися. «Так, у нас в шкільному дворі є тільки один кущ, і той чахленький». Сміються.

Крок за кроком, вправа за вправою, ми дізнаємося, наскільки серйозною є ця проблема, якої шкоди завдають люди своєю безвідповідальною поведінкою природі. Питання захисту навколишнього середовища подається, як і вся англійська мова в навчальних центрах Хелен Дорон, в ігровій манері – діти грають в карткові ігри, малюють карти, створюють свої проекти. Вони дізнаються про те, як зберігати: друкувати на обох сторонах аркуша, вимикати світло, виходячи з кімнати, економити воду. Їм також стає відомий процес переробки у всіх його напрямках.

Після пройденого матеріалу, діти стають більш уважними до того, що відбувається навколо них. І найбільшою радістю для мене є момент, коли мої учні приходять на заняття і з гордістю кажуть: «Ми влаштували суботник! Гори сміття навколо озера зібрали! Зате тепер там так чисто!» Та ніяково зізнаються: «Папірці тепер кидаю тільки в сміттєвий бак!». А деякі обурюються: «Батькам кажу, що пластик окремо викидається! Ми тепер розділяємо відходи!».

Спасибі Хелен Дорон за турботу про нашу планету! Тепер ми всі разом можемо сказати: Go green!Smile

Олександра Лілія, 
Викладач навчального центру Англійська Хелен Дорон