1031 Views

Привіт, мій світе! Соціальна кампанія

Унікальна кампанія, що проводиться навчальними центрами “Англійська Хелен Дорон” і спрямована на захист орангутангів, яких безжально знищують в пошуках економічної вигоди, змушує задуматися про наше власне ставлення до природи – тваринного та рослинного світу, до планети Земля в цілому.

соціальна кампанія

Починається семінар з карти – дітям задають питання “Що це?”, і вони радісно реагують: «Земля! Це наша планета! Наш світ». Крок за кроком масштаб зменшується – континенти, країни, острови. Ми знаходимо Борнео і Суматру – батьківщину орангутангів, показуємо, наскільки скоротилася їх популяція в світі. Діти явно засмучені. Вони кричать: «Why?!», їм терміново потрібна відповідь: через що ж залишилося так мало тварин, що мають з нами таку схожість. Пояснюємо, що винні в цьому самі люди – вони не думаю про свою планету, не дбають про неї – вирубують тропічні ліси, щоб створювати пальмові плантації і добувати пальмову олію – дешеву, економічно вигідну сировину. На картинках показані деякі продукти, в яких ця олія використовується. Після перегляду пізнавального фільму про заповідник для орангутангів, де видно, що багато з тварин сильно постраждали під час знищення їхнього природного середовища існування, чекаю реакції дітей. Сидять задумливі, нахмурились. І тільки один з моїх учнів, незважаючи на явне загальне несхвалення, твердо сказав: «Ну і що, що зникають орангутанги! Нам же їсти теж треба! Нехай живуть в зоопарку!»…

І ось тут підключаються наші батьки. Зустрічаючи своїх дітей після уроків, які вибігають їм назустріч з сертифікатами «Hello my world!» в руках – свідченням того, що дитина щиро брала участь у кампанії, співпереживала і задумалася про людську діяльність, батьки продовжують розвивати в дітях почуття відповідальності по відношенню до навколишнього середовища . Вони всіляко заохочують і підтримують у дітях прагнення захистити, виростити, зберегти.

Варто тільки подумати про те, що понад 120 000 учнів по всьому світу почули заклик і відгукнулися на нього – відразу стає легко на душі. Англійська об’єднує наших дітей – вони завжди зможуть знайти спільну мову, щоб разом сказати: «Hello my world!».

Олександра Лілія,
Викладач навчального центру Англійська Хелен Дорон