1045 Views

Чи потрібно хвалити дитину за всі її хороші дії?

Усім турботливим батькам однозначно зрозуміло, що для повноцінного психічного здоров’я і гарних стосунків власне чадо необхідно любити, а отже і хвалити. Але чи є межі у похвали?

Похвала

Більшість сучасних психологів наголошує на тому, що похвала повинна бути обґрунтованою та розумно обмеженою.

Розглянемо, що ж може статися у випадку постійної хвальби дитини батьками (на прикладі вивчення англійської мови Вашим малюком в навчальному центрі “Англійська Хелен Дорон”):

  • Втрата інтересу до процесу. Малюк постійно чекатиме бажаних слів, не звертаючи уваги на процес, саме навчання перетворюється в “формальний процес”;
  • Дитина більше не радітиме своїм досягненням. Ми позбавляємо її можливості самій проявити радість за свій успіх, вона звикає, що за нього це робить хтось інший;
  • У дитини знижується рівень мотивації. Малюку немає сенсу вчити англійську “на повну силу”, бо все одно його похвалять.

Отож, хвалимо, але розумно! Головне правило – хвалимо вчинок, а не особистість дитини. Наприклад: “Ти дуже гарно співаєш цю пісню англійською”, “Ти вивчив такий великий вірш!” замість “Ти хороший співак / оратор”.

Ваш малюк зробив щось хороше, як ви можете відреагувати на це?

  • одобрити вчинок поглядом чи жестом (погладити, посміхнутися);
  • озвучити те, що ви бачите ( “Ти приклеїв всі стікери правильно!”);
  • запитати малюка про його роботу – дайте йому можливість самому себе похвалити ( “Тобі сподобалося це робити?”, “Тобі було цікаво?”);
  • хваліть його зусилля, а не лише результат: Ви знаєте, що вдається Вашому маленькому досліднику важче, ніж іншим – саме в цьому йому потрібна Ваша підтримка.

Викладачі “Англійська Хелен Дорон” завжди підкажуть Вам, як гідно оцінити успіхи Вашої дитини у вивченні англійської мови, але не забувайте слухати батьківське серце.