2238 Views

Ідеальний викладач англійської мови. Який він?

У кожної людини є своя думка про те, яким має бути викладач англійської мови і якими якостями він повинен володіти. Але все таки є основні критерії, на які спирається більшість батьків при виборі вчителя.

Критерії вибору викладача англійської мови

По-перше, враховуються його досвід і знання мови, компетентність в граматичних структурах, наявність лексичного запасу, доступність передачі знань учням. Адже багато людей знають англійську мову, але не всі можуть навчати їй, тобто правильно і послідовно підносити матеріал, починаючи з самих азів. А оскільки мова –  жива, постійно змынюэться і розвивається, то при появі нових технологій, які використовуються  в роботі, педагогові необхідне постійне навчання і підвищення кваліфікації. Це мотивує до пошуку нових способів поліпшення процесу вивчення мови, які роблять цей процес веселим, цікавим і захоплюючим.

Ідеальний вчитель викладач

До цього критерію прив’язується і наступний: щоб передати свої знання, викладач повинен володіти величезним терпінням, умінням повторювати одне і те ж, з розумінням відноситися до того, що учень не може відтворити те, що вивчалося раніше.

Ідеальний вчитель викладач

Далі слідує третій критерій, не менш важливий: викладач повинен любити свою професію і обожнювати дітей. У цій справі без любові і самовіддачі не обійтися. Діти це наше все, і коли викладання наповнене любов’ю, вони це відчувають, волею не волею приєднуються до процесу. Такий викладач магнітом затягує їх в свій світ викладання.

Ідеальний вчитель викладач

У той же час, як би добре ми б не були навчені своїй справі, кожна людина може допускати помилки і тут важливо – своєчасне уміння побачити і виправити їх. Ідеальний викладач завжди аналізує кожне своє заняття, бачить і коректує помилки, вміє будувати процес навчання інакше, ставить питання і знаходить відповіді. Це допомагає йому бути гнучким, упевненим і не дозволяє здавати позиції.

Також значимим критерієм є уміння доносити інформацію батькам. «Як правильно допомогти дитині досягти високого рівня навчання? Що необхідно робити удома? Які успіхи дітей?» – постійні питання, що вимагають детального роз’яснення. Наявність зворотнього зв’язку обов’язкова. Це показує наскільки педагог зацікавлений в результатах своєї роботи і наскільки йому важливий результат для якісного викладання  англійської мови.

А Ви задоволені своїм викладачем?

Олена Коваль,
викладач навчального центру “Англійська Хелен Дорон”