2451 Views

Проводимо час з підлітком: ідеї, які допоможуть стати ближче за один день

Як правило, у підлітків є вже певне коло інтересів, в яких дорослі абсолютно некомпетентні. Починаючи від комп’ютерних ігор і закінчуючи віянням нової моди.

Буває так, що Ви, як батьки, пропонуєте: «Давай підемо туди-то; разом зробимо це; спробуємо ось те?», а у відповідь чуєте тільки «Ні».

Англійська для підлітків Викладач англійської

Чому так відбувається? Приводів і причин на це багато, але ми хочемо вказати основні з них:

1). Дитина не знає, чого хоче. Це факт, навіть якщо сам підліток говорить інакше. Зазвичай у них ще розмиті інтереси про те, що їм точно подобається, а точно не подобається. Деякі будуть відмовлятися від нового досвіду через внутрішню тривогу «а що? а раптом? а як?», але не вимовляти це вголос. Крім того, у віці 12-14 років у дітей може бути мало енергії, через перебудови організму і вироблення гормонів, і їм не хочеться витрачати її на заняття, про які вони нічого не знають, або якщо не впевнені, що їм це буде цікаво (зауважимо, що це неусвідомлювані процеси, дитина може просто говорити «Не хочу»).

2). Діти можуть не хотіти кудись йти з батьками, якщо є варіант того, що батьки їх будуть чомусь вчити або сварити. Наприклад, якщо мама з донькою йдуть в магазин і вибирають джинси, але погляди у обох на це дуже різні – то конфлікту буває уникнути важко. І дитина, передбачаючи, подібні ситуації з минулого досвіду може відмовлятися йти на такий захід із батьками.

3). Іноді діти в особливо гострій підлітковій кризі не проводять час з батьками, тому що переживають «А що подумають друзі». Підлітки вважають себе досить дорослими, їм вже пора самим кудись ходити, з друзями та однокласниками, але не з батьками.

4). Цей пункт є продовженням попереднього. Внутрішній девіз підліткового віку – це «Я і так все знаю, дай мені самому вирішувати, що робити; але при цьому мені обов’язково треба знати, що ти мене любиш і я тобі потрібен». Якщо першу частину фрази Ви можете чути часто, то другу – навряд чи. У дітей в цьому віці криза й їм необхідно знати, що батьки їх люблять і приймають, не дивлячись ні на що. Підлітки хочуть проводити час з батьками, але тільки якийсь певний проміжок часу, або в якомусь певному форматі. Вони так само люблять своїх батьків, як і раніше, але зараз намагаються сепаруватися. Від перерахованих вище пунктів можуть опускатися руки. Але обізнаний – значить озброєний!

Що ж робити?

В першу чергу продовжувати пропонувати, і краще обмежиться 3-5 варіантами для початку, але повторювати їх час від часу, іноді навіть наполягаючи, тільки заради того, щоб показувати, що Ви дійсно хочете провести  час зі своїм чадом. Якщо Ваші 5 варіантів з тріском провалилися – значить варто знайти інші п’ять, які будуть відрізнятися від попередніх.

Важливо: не зупиняйтеся і не думайте, що якщо дитина постійно відмовляється – то не варто вже і пробувати! Ваш спільний час – це величезна інвестиція в стосунки на майбутнє і сьогодення, в тому числі.

Англійська мова для школяра

А тепер ми хочемо запропонувати Вам безпосередньо варіанти проведення часу з підлітком.

Вдома

– Приготування їжі

-Перегляд фільму, який дитина дуже хотіла подивитися, з атрибутами попкорну та інших ласощів

-Комп’ютерна гра / гра на приставці (дитина буде здивована)

-Творчі заняття: малювання, ліплення, скрапбукінг, плетіння резинок, валяння і т.д.

-День краси для мам і дівчаток

-Чоловічий день для пап і хлопчиків

-Читання книг / коміксів спільно

Заходи поза домом

-Скалодром

-Кінотеатр

-Театр

-Океанаріум

-Льодова ковзанка

-Роллердром

-Аквапарк

-Парк розваг

-Політ в аеротрубі

-Батутний комплекс

-Мотузковий парк

-Сучасний музей ( «Експеріментаніум», наприклад)

-Цирк

-Планетарій

-Дельфінарій

-Катання на конях

-Концерт

-Боулінг

-Биття посуду в спеціально обладнаному центрі для цього

-Екскурсія (на завод солодощів, наприклад)

-Фестиваль, ярмарок, виставка

-Незвичайне кафе

-Сезоні розваги: ??пікнік, гра в сніжки, ліплення снігової баби, розглядання цвітіння магнолії, тощо.

Вибирайте, що Вам більше підходить до душі, пробуйте різне, комбінуйте, зробіть хоча б один день на місяць Вашим спільним днем, і проводите його із задоволенням!

Анастасія Дьягольченко, викладач “Англійська Хелен Дорон” у Києві на Оболоні