720 Views

Комунікативний метод – кращий для вивчення мови!

З кожним роком з’являється все більше і більше різноманітних методик викладання англійської мови, але до цих пір, однією з найбільш популярних і ефективних залишається саме комунікативна. Без сумніву, вивчення будь-якої іноземної мови базується на «чотирьох китах», іменованих читанням, письмом, усною мовою і сприйняттям мови на слух. У комунікативному підході до вивчення англійської мови увага акцентується на двох останніх. На заняттях ви не почуєте ні серйозної лексики, ні складних синтаксичних конструкцій – все просто і доступно для розуміння.

Саме на розвиток англійської розмовної мови і розуміння її на слух спрямовані наші заняття з тінейджерами. Для мене уроки з “тінами” приносять величезне задоволення, адже саме з цією віковою категорією можна не тільки поговорити на серйозні теми, а й просто пожартувати, причому не російською, а англійською мовою! Тінейджери ведуть досить активний спосіб життя, і кожен їхній день наповнений різними емоціями та подіями. Тому їм завжди є, що розповісти.

На початку уроку у нас з тінейджерами з’явилася своєрідна традиція – розповідати про свій день. Здається, що це досить таки звичайна рутина для початку уроку. Але ні! Торік діти починали просто з коротких відповідей про день у школі, тепер це переросло в ціле змагання, хто буде говорити першим, а головне – кожна дитина намагається як можна довше говорити, розповідаючи навіть про найпростіші події та ситуації свого дня. Саме в такі моменти видно результат, адже наші тінейджери не тільки розуміють мене, не залежно від теми, але і повністю подолали мовний бар’єр і насолоджуються розмовною практикою. Всі ігри під час уроку так само спрямовані не тільки на засвоєння граматики, а й завдання підбираються таким чином, щоб діти якомога більше говорили.

Ігрова атмосфера, невимушена обстановка лише підсилюють ефект. Тут немає парт і стільців, де потрібно, як у школі, сидіти по струнці. Ми сидимо в колі, подібно американським школам і просто спілкуємося, як друзі. Це допомагає згуртуватися не лише дітям між собою, а й побудувати довірливі відносини з викладачем.

Тому найкращий спосіб вивчити мову – це говорити, говорити, говорити!

Ірина Строменко, 
Викладач навчального центру Англійська Хелен Дорон