488 Views

Наші маленькі вчителі

У процесі моєї викладацької діяльності я зрозуміла, як важливо встановити духовний зв’язок між усіма учасниками навчального процесу, без якої будь-яка методика приречена на болісні спроби викладача вірно викласти матеріал маленьким слухачам, та тільки результат так і залишиться відкритим питанням.

Будь-яка методика викладання – це всього лише інструмент, за допомогою котрого ми вчимося завойовувати сердечка наших маленьких вихованців. Коли нам це вдається, всі без винятку учасники уроку отримують справжню духовно-емоційну насолоду. У такі моменти мимоволі виявляється природний стан твоєї власної душі, виникає дивне почуття дитячої безпосередності, і, незважаючи на солідні фізичне навантаження і втому, заняття проходять на одному диханні. Якщо ти не просто проводиш урок, а проживаєш його всім серцем, виникає зворотній зв’язок, коли діти і дорослі починають ловити кожен твій погляд, кожне слово, кожен рух. У такі моменти починаєш розуміти, що наші маленькі студенти являються для нас великими вчителями тому, що тільки в стані дитячої безпосередності, виходячи за межі сумнозвісної дорослої заангажованості, ми можемо пізнавати справжню велич і красу оточуючого нас світу.

Я б хотіла висловити свою подяку всім матусям, татам, бабусям і нянечкам, які вірять в своїх діток і беруть активну участь у кожному нашому занятті, які не соромляться бути трохи дитячими, трішечки смішними, трохи бути ближче до своїх малюків. Адже радість дитинства – вона така швидкоплинна, тоді як спогади будуть з нами завжди.

Анна Ульяненко
викладач центру Англійська Хелен Дорон