931 Views

Місія добра: 143 проекта для покращення життя на Землі

У квітні-червні 2017 року студентів “Англійська Хелен Дорон” по всьому світу об’єднала соціальна ініціатива “Young Heroes”. Маленькі герої принесли велику користь людям, тваринам та нашій планеті загалом. Вони відчули, що є впливовою частиною суспільства. Їх креативність, чуйність та доброта змінюють світ на краще.

Знання англійської мови допомогло студентам обмінюватися досвідом на сайті http://www.helendoron.com/youngheroes. На сайті представлені 143 соціальних проекта з 24 країн, серед яких міжнародне журі “Англійська Хелен Дорон” особливо відзначило:

Young Heroes Winners_mini

1 місце – “Пакети багаторазового використання”, Словаччина

Згідно з європейською статистикою, понад 100 мільярдів пластикових пакетів використовуються лише один раз, протягом 20 хвилин. Середньостатистичний словак використовує близько 466 пластикових пакетів на рік. При цьому пройдуть століття поки пакет розкладеться.

Студенти “Англійська Хелен Дорон” вирішили змінити ситуацію у своєму селі Іванка при Дунаї. Вони придумали пакети багаторазового використання, які пошили із залишків декорацій на весілля та вечірки.

Команда з 13 юних героїв та героїнь вийшла на вулиці свого села та заохотила понад 100 людей використовувати багаторазові нейлонові сумки замість пластикових пакетів.

2_mini

2 місце – “Маленькі ручки можуть очистити світ”, Словаччина

В усьому світі та у Словаччині зокрема ви можете побачити сміття на вулицях, у лісах, у містах, в парках – скрізь. Хоч є організації, які його збирають, але цього замало.  Найпростіший спосіб полягає в тому, щоб, звичайно, не кидати сміття, але завжди буде хтось, хто це зробить.

Мрія студентів “Англійська Хелен Дорон” у м. Нітра – навчити дітей та їхніх батьків збирати сміття скрізь і кожен раз, коли вони його бачать, та кидати у відповідний контейнер (папір, пластик, скло).

Для цього була проведена інформаційна кампанія серед дітей та батьків у навчальних центрах, в початковій школі та 4-х дитсадках. Також були розповсюджені 260 “комплектів сміття” (жовтий, синій та чорний пластикові мішки, одноразові рукавички та листівка з інформацією про проект). Усі разом учасники провели день очищення Нітри від сміття та посортували сміття за типом у 3 величезні контейнери. На згадку про участь діти залишили відбитки своїх ручок на великих аркушах паперу, які прикрашають тепер стіни навчального центру. В проекті взяли участь 500 дітей, наймолодшому з яких було 4 місяці.

3_mini

3 місце – “Пішохідний перехід”, Боснія та Герцеговина

Ми живемо в світі, де автомобілі та інші транспортні засоби є дуже важливою частиною нашого життя. Безпека на дорогах – це величезна проблема, особливо для дітей. Люди перетинають дорогу скрізь, і водії не звертають уваги, якщо хтось чекає переходу дороги на зебрі. Тому студенти “Англійська Хелен Дорон” придумали веселе рішення – кольоровий зебровий перехід, щоб підвищити рівень обізнаності про безпеку дорожнього руху.

Діти підписали петицію в навчальних закладах у Травніку та Вітезі. Мери цих міст дали зелене світло цьому проекту та їхню повну підтримку. Мер Травніка навіть вирішив спонсорувати ще один кольоровий зебровий перехід у Травніку.

4_mini

В рамках всесвітньої кампанії “Young Heroes” студентами навчальних центрів “Англійська Хелен Дорон” було реалізовано більше 50 соціальних проектів в Україні. На міжнародний конкурс були представлені 28 накращих проектів.

Крім переможців на міжнародному рівні також були обрані локальні переможці.

Серед проектів Києва та Київської області переможцями стали:

1 місце – “Юні герої, ось і ми”, Святошино

Студенти навчального центру “Англійська Хелен Дорон” у Києві на вул. Ушакова, 1-В вирішили допомогти 5 сиротам, які зараз виховуютсья в дитячому домі сімейного типу. Для цього вони організували благодійний концерт. Спільними зусиллями вдалося реалізувати деякі дитячі мрії: купити килим в дитячу кімнату і 2 велосипеда. За словами прийомних батьків-вихователів, вони рідко бачили своїх дітей настільки щасливими.

Студенти відсвяткують свою перемогу в Музеї популярної науки і техніки “Експериментаніум“.

5

2 місце – “Щаслива Лапа”, Оболонь

Щоб привернути увагу більшої кількості людей до проблеми бездомних тварин і притулків для тварин, студенти навчального центру “Англійська Хелен Дорон” у Києві на проспекті Героїв Сталінграду, 24-А організували благодійну акцію. Діти провели майстер-класи, а також благодійну ярмарку, на якій продавати власноруч зроблені іграшки, картини, браслети та інші вироби. На отримані гроші були придбані корм та ліки для тварин з притулку “Сіріус”.

Студенти святкуватимуть свою перемогу в ресторані “Mister Twister“.

6

3 місце – Троєщина

Учень “Англійська Хелен Дорон” серйозно захворів. На його лікування потрібна величезна сума. Щоб допомогти Глібу, студенти навчального центру “Англійська Хелен Дорон” у Києві на вул. Маяковского, 26 зробили багато поробок, іграшок і подарунків. Продав їх на благочинному ярмарку, вони передали всі кошти Глібу.

Студенти відсвяткують свою перемогу в ресторані Pesto Cafe.

7

Нагорода для дітей із Одеси

Маленькі одесити організували такі проекти, що беруть за душу:

  • “Діти з особливими потребами”
  • “Перемогти рак”
  • “На допомогу птахам”
  • “Турбота про дітей із Дому малютки”
  • “Зменши споживання. Використай знову. Перероби”

В якості подарунку від соціально відповідальної компанії Kiss Chocolaterie 20 студентів “Англійська Хелен Дорон”, які найактивніше брали участь у “Young Heroes”, відвідали бельгійське виробництво та власноруч створили неперевершений шоколад.

Музей цікавої науки також оцінив соціальну активність дітей та провів для 30 активістів  захоплюючу екскурсію із справжніми дослідами.

8

Щастя мати дім від дітей зі Львова

Маленькі львів’яни вирішили змінити долю чоторьохлапих із притулку для тварин та знайти для них дім та люблячих господарів. Вони розповсюдили інформацію про тварин на локальних сторінках у соціальних мережах – 23 публікації, у місцевих ЗМІ – 20 веб-сторінок, серед 50 шкіл та громадських місць та на місцевому телеканалі. Потім в навчальному центрі у Львові, вул. Чорновола, 67-Г, діти разом з вчителями організували свято, на якому пригощали смачним соком ТМ “Чавко“. Представники ветеринарно-стерилізаційного центру для тварин ЛКП “Лев“навчили діток гуманному поводженню з тваринами. І дві родини вирішили взяти собі тваринку із притулку.

9

Продовження соціальної кампаніі

“Наші студенти використали уяву, волю та силу слова, щоб змінити свої громади на краще. Вони змогли об’єднати навколо себе не тільки однолітків, але і дорослих. Я дуже рада, що нам вдалося зробити стільки добрих справ та пишаюся всіма учасниками Young Heroes, – говорить Віра Чуб, Національний координатор “Англійська Хелен Дорон” в Україні. – Крім прояву чуйності та усвідомлення соціальної відповідальності, наші студенти пройшли бізнес-практикум з реалізації проектів: від брейнштормінгу, пошуку ідей, команди, ресурсів до розробки плану та втілення його в життя. Тому я вважаю кожного учасника цієї соціальної кампанії – переможцем. Адже кожному з нас вдалося збагатити власний досвід та принести користь навколишньому світу. Я впевнена, що у цієї прекрасної соціальної кампанії буде продовження. І проекти, започатковані зараз, будуть розвиватися. Діти вже відчули себе активними громадянами і продовжуватимуть допомагати покращувати світ”.