8166 Views

Новорічні традиції країн світу

Святкування Нового Року чекають як дорослі, так і діти, адже кожен з нас глибині душі -дитина. Ми чекаємо на це свято за атмосферу казки, що проникає повсюди, за домашній затишок, за аромат мандарин та гарячого какао. Наші, українські традиції відомі нам іще з дитинства. А от які новорічні традиції існують в інших країнах світу?

Новорічні традиції

Австралія

Новий рік в Австралії не так сильно відрізняється від звичного нам, звичайно ж, якщо не брати до уваги, що це найспекотніше свято у цій країні. Тут відсутні ялинки, олені та сніг, натомість місцевий Санта Клаус з’являється у новорічну ніч на пляжах Сіднея у костюмі для плавання та пересувається на віндсерфі.

Море Дід Мороз

США

Жителі США готуються до Нового року і Різдва одночасно, починаючи з кінця листопада, одразу після Дня Подяки (26 листопада). Подарунки американським дітям дарує Санта-Клаус, він проникає у будинок до дітей через камин і залишає подарунки в шкарпетках. У Новорічну ніч у Санти важлива місія – облетіти всю планету, тому й не дивно, що він зголодніє, допоки добереться до Вашого будинку. У дітей Америки є традиція: залишати склянку молока і декілька печив для Санти (щоб йому вистачило сил летіти далі) та морквинку для головного з його оленів-помічників – Рудольфа. Печиво для Санти печеться усією родиною за декілька днів до свята, рецепт якого зазвичай передається із покоління у покоління. У деяких великих містах першого січня проходять паради. Самий веселий і численний — новорічний парад на нью-йоркській площі Times Square, де збираються тисячі жителів міста.

Морква. Олень. Санта

Англія

У Великобританії всі замовляють подарунки у Father Christmas. Йому пишуть листа з перерахуванням бажаного, який кидають у камін. Дим з труби доставить список бажань прямо за призначенням. Дим-димом, а от за подарунками британці просто обожнюють ходити самостійно. Вони дарують один одному подарунки приблизно однакової вартості. У сімейному колі дуже часто церемонія розподілу подарунків проводиться за старою традицією – шляхом жеребкування. Обов’язково дотримується звичай розсилати листівки з різдвяним сюжетом усім знайомим.

Окрім ялинки у будинках Британії Ви можете зустріти гілочки гостролистника, які тут називають просто Holly, і омели білої, яка символізує гостинність і родючість. Домівки мешканців Туманного Альбіону завжди прикрашені у червоному кольорі – кольорі серця, а на ялинці Ви завжди зможете побачити безліч фігурок у цієї форми.

Камін. Ялинка

Ірландія

Ірландців по праву називають гостинною нацією. У новорічну ніч вони відкривають двері своїх домівок, а кожен, хто завітає до них, стане бажаним гостем, отримує почесне місце і келих вина.

Шотландія

А от у Шотландії коли стрілки годинника наближаються до 12 години, господар будинку мовчки відчиняє двері й тримає їх відчиненими до останнього удару. У такий спосіб він випускає Старий рік і впускає Новий.

Уельс

В Уельсі гості приносять шматочки вугля, кидають їх у сімейний камін і бажають, щоб вогнище у цьому каміні палало якнайдовше.

У всіх жителів британських островів на новорічних столах обов’язково присутні індичка під соусом, англійський пудинг і бренді. Пудинг готують із хлібних крихт, борошна, масла, ізюму, яєць і різних прянощів. Перед подачею до столу пудинг фламбують: обливають ромом, підпалюють і палаючим ставлять на стіл.

Іспанія

Іспанці та португальці вважають символом багатства і злагоди виноградну лозу. Саме тому вони загадують 12 бажань на кожен місяць наступного року, з’їдаючи при цьому 12 виноградин під час бою курантів. А от малюки вивішують за вікно заздалегідь приготовані панчохи, які до ранку наповнюються подарунками. А ще іспанці ліплять сніговиків з піску! Так, так! Саме на узбережжі океану.

Сніговик. Пісок. Пляж

Австрія

Новий Рік в Австрії іменується Днем святого Сильвестра. Саме в його честь австрійці готують 31 грудня традиційний напій – пунш з вина і кориці. На центральних площах країни проходять різдвяні ярмарки, фасади будинків прикрашають зеленими гірляндами. За повір’ям, феєрверки та салюти в новорічну ніч проганяють дух старого року і впускають новий. Також у столиці Австрії 31 грудня та 1 січня проходять відомі у всьому світі Віденські бали.

5

Італія

Якщо на Новий рік Вам хочеться добряче покричати і не хвилюватися, що подумають інші, тоді варто поїхати в Італію. Згідно з італійською традицією, чим голосніше проводити старий рік, тим більше негативної енергії можна позбутися. До самого світанку у містах чути галас і вибухи петард. Також, за повір’ями жителів Італії, в новорічну ніч необхідно звільнятися від всього старого і непотрібного: тому з вікон викидають старі меблі і непотрібні речі. За прикметами, місце, що звільнилося, неодмінно займуть нові речі. Тому 1 січня прийнято одягати усе нове. Подарунки дітлахам залишає Баббо Натале. Він проникає в будинок через камін, біля якого йому залишають чашечку молока, як і у США. Приходить італійський Дід мороз із подругою, відьмою Бефаною, яка дарує подарунки слухняним діткам, бешкетники отримують лиш купку попелу чи вуглинку.

новий рік у Італії

Франція

Символом Нового Року і Різдва у Франції є зелена ялинка та ясла Ісуса. Французький Дід мороз, Пер Ноель, зі своїм помічником розносить подарунки ще й на Різдво, але він приїзжає не на оленях, а на віслюку, і наповнює дитяче взуття подарунками. Давньою традицією є спалювання різдвяного поліна. Це символізує достаток і тепло в будинку. Дехто зберігає попіл від поліна увесь рік, свято вірячи, що він захистить родину від негараздів і втрат.

Пер Ноель з віслюком

Фінляндія

Новий рік у Фінляндії — це свято, у якому реальність нерозривна з міфами і казками. Адже справжній Санта-Клаус, якого тут називають Йоулупуккі, живе у Лапландії. Саме звідси він вирушає на санях, запряжених оленями, до дітей всього світу. Фінам пощастило більше за інших — вони можуть прийти до Санти в гості й зустрітися з ним особисто.

Йоулупуккі живе у Лапландії

Японія

У Японії серед новорічних аксесуарів величезною популярністю користуються амулети на щастя – граблі.

Китай

А от у Китаї Новий рік святкують завжди під час молодого місяця в кінці січня — на початку лютого. Під час святкової процесії, яка проходить вулицями Китаю в новорічну ніч, люди запалюють безліч ліхтарів. Це робиться для того, щоб освітити собі шлях у Новий рік.

Новий Рік у Китаї. Фонаріки

Які традиції Вам сподобались найбільше? В якій країні Вам би хотілось зустріти Новий Рік в цьому році?

Аліна Шпакович,
Викладач навчального центру «Англійська Хелен Дорон», Київ, Святошино