634 Views

Освіта за кордоном


Бажаєте здобути освіту за кордоном? Англійська Хелен Дорон допоможе Вам визначитись в цьому складному питанні!

Батькам й майбутнім студентам необхідно враховувати вартість навчання, можливість працювати і проходити стажування, працевлаштування, наявність стипендій та гуртожитку. Крім того, при виборі країни для майбутньої освіти, необхідно брати до уваги і бажану спеціальність і вид освіти.

Знайти програму з конкретної спеціальності можна практично в будь-якій країні. Однак існує негласна спеціалізація країн, наприклад:

  • Юридична освіта: США, Великобританія, Австралія, Німеччина
  • Економічна освіта: Великобританія, США, Швейцарія, Німеччина
  • Технічна освіта: Німеччина, Швеція, Гонконг, Сінгапур, Китай
  • Природничі науки: Швеція, Австрія, Німеччина, Нова Зеландія, Австралія
  • Медична освіта: Швейцарія, Швеція, Ізраїль, Чехія, Німеччина, США
  • Гуманітарна освіта: Франція, Великобританія, Італія, Іспанія

Висока вартість освіти за кордоном – одна з основних причин, чому батьки та діти відмовляються від закордонного навчання. Але треба знати, що багато країн дозволяють іноземцям навчатися у вищих навчальних закладах безкоштовно, і навіть у США такі престижні університети, як Princeton University, Harvard University і Yale University (які входять до 10 найкращих вузів світу за версією QS World University), надають стипендії для студентів та не зобов’язують брати освітні кредити. В таких країнах, як Австрія, Бельгія, Німеччина, Іспанія, Італія, Норвегія, Польща, Фінляндія, Швеція та Чехія можна отримати якісну безкоштовну освіту.

Окрім вартості освіти також необхідно враховувати вартість житла, середні ціни на ринку та тривалість курсу навчання.

При виборі країни  для освіти слід звернути увагу на рівень освіченості країни, рівень заробітної плати (це буде важливо при стажуванні та майбутньому працевлаштуванні).
Наприклад, 10 країн за Education Index , який враховує Індекс грамотності дорослого населення та Індекс сукупної частки учнів, що одержують початкова, середня і вища освіти (1/3 ваги), має такий вигляд: Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Нідерланди, США, Ірландія, Німеччина, Литва, Данія та Чехія. Україна в цьому списку на 30 місці.

До навчання за кордоном слід готуватись заздалегідь, в першу чергу, вивчаючи мову та готуючись до складання міжнародних тестів на знання мови. Найчастіше це саме англійська мова. Саме тому, ми радимо батькам починати вивчати англійську мову разом з дітьми якомога раніше.

Якщо Ви разом з Вашою дитиною вирішили здобувати вищу освіту за кордоном, то Вона отримає ряд переваг, таких як вдосконалення розмовної іноземної мови, знайомство з впливовими та цікавими людьми, знайде нових друзів, навчиться просувати себе і свою роботу, отримає незалежність від рідних і одночасно навчиться цінувати моменти спілкування з ними, навчитися розраховувати тільки на себе і тільки на свої знання. А також скористається перевагами студентів-іноземців, отримавши вигоду від знижок для міжнародних студентів.