Переваги раннього вивчення англійської мови

blank

Переваги володіння двома і більше мовами очевидні – це можливість спілкуватися з великим колом людей, подорожувати і навчатися за кордоном, отримати цікаву роботу та багато іншого. А якщо вивчати іноземну мову з дитинства, то можна освоїти її не гірше рідної.

Студенти мережі “Англійська Хелен Дорон” розвиваються як білінгви, з раннього дитинства сприймаючи англійську мову як другу рідну.

Краще розуміння рідної мови, розширення словникового запасу

Більшість часу ми вживаємо рідну мову, не замислюючись про правила і граматичні конструкції. Це цілком природно, але досвід вивчення нової мови може привести нас до кращого розуміння рідної. Знання принципів устрою іноземної мови надихає нас вивчати механіку власної. Порівнюючи дві мови, ми дізнаємося набагато більше, ніж могли б дізнатися, залишаючись монолінгвами.

Створення та зміцнення культурних зв’язків

Деяким з нас пощастило мати знайомих з іншої країни, які говорять іноземною мовою. Можливість спілкуватися з цією людиною – це як міст, що з’єднує вас не тільки з ним, але і з культурною та історичною спадщиною його країни. Підтримуючи цей зв’язок, ви зберігаєте старі спогади, історії та традиції – і даєте життя новим.

Заняття для всієї родини

У шаленому ритмі сучасного життя від нас найчастіше потребується поєднувати непоєднуване. Вивчаючи англійську мову всією сім’єю, ви об’єднуєтесь за допомогою заняття, яке не вимагає возити кудись далеко дітей і бути в десяти місцях одночасно. Починаючи цей процес, поки ваша дитина або діти ще маленькі, ваша сім’я отримує загальну справу і досвід, до яких можна повертатися, вдосконалюючись разом.

Підвищення успішності

Статистика доводить, що студенти, які вивчали іноземну мову, набирають набагато вищі бали за стандартизованими тестами. Фактично результати атестації абітурієнтів, проведеної в 2015 році американською Університетською радою, яка створює тести SAT, наочно демонструють значні переваги вивчення іноземної мови з раннього періоду життя.

Більш сучасні навички читання

Дослідження, проведені Йоркським університетом в Канаді, передбачають, що знання другої мови дає дітям-білінгвам переваги при навчанні читання. Здатність застосовувати знання та навички з однієї мови до іншої і більш багатий досвід роботи з вимовою в цілому дають їм велику фору. З віком ця перевага не втрачається, а лише зростає. Та й саме по собі вміння читати на двох мовах вже вражає!

Зміцнення впевненості в собі

Діти постійно вчаться чомусь новому, але вивчення нової мови – досвід, який приносить задоволення в будь-якому віці. Радість від перших досягнень на шляху до знання англійської мови може пробудити в дітях велику пристрасть до навчання в принципі. А оскільки перед ними відкрито так зване вікно можливостей, коли мова засвоюється інтуїтивно і природно, легкість і задоволення, які супроводжують цей процес, можуть підвищити в дітях впевненість і прагнення до нових відкриттів.

Корисне тренування мозку

Дослідження впливу білінгвізму на дітей показують, що вплив двох і більше мов – відмінна зарядка для розуму, яка допомагає розім’яти і зміцнити його. За результатами дослідження, опублікованого в журналі Nature, щільність “сірої речовини” в головному мозку дітей-білінгвів значно вище, а найвищий обсяг сірої речовини у тих, хто піддавався впливу другої мови з раннього віку. Сіра речовина відповідає за обробку інформації, в тому числі пам’яті, мови і сенсорного сприйняття. Оскільки друга мова допомагає збільшити обсяг мозку, то займатися мовою – все одно, що ходити мозку до спортзалу!

Приємна вимова, майже як у носія

Діти завжди наслідують те, що чують, і у них, на диво, дуже добре виходить! Вони здатні сприймати дрібні відмінності звуків та інтонацій. Їх чуйні вуха допомагають їм вловлювати і повторювати складні звуки, які часто важко даються дорослим і навіть підліткам. Взявшись за навчання рано, ваші діти зможуть з самого початку говорити правильно та впевнено.

Більше можливостей для вступу у вищі навчальні заклади і кар’єра

Останнім часом вузи надають дедалі більшого значення знанню іноземних мов. Оскільки конкурс відбір усюди стає все жорсткішим, знання однієї або двох додаткових мов підвищує цінність резюме абітурієнта. А в умовах зростання глобалізації економіки мало хто може собі дозволити знати тільки одну рідну мову.

Ширша картина світу

Поїздки за кордон – досвід, який будь-кому піде на користь: адже вони відкривають не тільки нові місця, а й нові образи мислення, нові точки зору. Ну а якщо ви відчуваєте себе комфортно, спілкуючись з місцевими їхньою мовою, то це не просто поїздки в чужу країну. Ви можете відчути себе частиною культури і життя цього нового світу, а не стороннім, заїхавшим ненадовго погостювати. Так само, як читаючи вірш знайомою вам іноземною мовою, ви почуєте не просто слова: ви почуєте, що вони живі, і що в них звучить музика.

icon-1
Scroll to Top