837 Views

Методи покращення вимови для дітей

Немовля народжується без початково закладеного вміння розмовляти. Проте вже у віці до 4-х років розвивається мовленнєва компетентність. А до 6 років діти оволодівають правильною вимовою звуків,  усвідомлено розрізняють усі звуки мовлення. Але це все за умови постійного перебування у мовному середовищі, а як же допомогти дитині краще розпізнавати звуки  англійської  мови та покращити вимову? Маємо для вас декілька порад.

Слухайте пісні англійською мовою

Якщо під час виконання щоденних завдань ви будете вмикати пісні, це дасть можливість звикнути до природного ритму англійської мови. Чим більше часу ви будете приділяти пісням, тим ефективнішим буде їх прослуховування. 

Дивіться англійські дитячі фільми або телепередачі

В дитячих фільмах ви можете побачити багато різних назв тварин, птахів, почути  звуки, які вимовляють тварини – це являється потужним і корисним мотиватором для перегляду. В форматі звуконаслідування, англійська для найменших діток, буде корисним чинником розвитку мовлення.

Вмикайте  аудіокниги англійською мовою

Чудово якщо ви паралельно будете показувати ілюстрації до книг, таким чином дитина не тільки вчиться сприймати на слух, а також асоціює почуте з картинкою.

Слухайте радіо англійською 

Прослуховування допоможе дитині відчути природний ритм та інтонації та зануритися у мовне середовище. Школа  англійська Хелен Дорон,  має  власну радіостанцію Teen Buzz Radio, до якої можливо підключитися з будь якої точки світу.  Прослуховування радіо у фоновому режимі підвищить ефективність сприйняття англійської мови на 40%.

Проглядайте дитячі англомовні блоги

Сьогодні на просторах інтернету можна зустріти маленьких блогерів, які заохочують дітей до читання, вивчення іноземних мов та спілкування. Ви можете приділяти кожного дня по 15-20 хвилин перегляду їхніх сюжетів, що буде безперечним плюсом для вимови ваших дітей.

Вивчайте скоромовки англійською

Більшість скоромовок розроблені так, щоб один звук повторювався найчастіше. Це означає, що систематично повторюючи скоромовку, дитина сама того не помічаючи, практикує  вимову звуків.

Записуйте на диктофон

Ще один цікавий спосіб для дітей, записувати себе на диктофон, це одночасно  цікаво і можна почути які саме є труднощі з вимовою. Головне правило – спочатку послухати  англомовного диктора і повторювати за ним з такою ж інтонацією і ритмом. 

Якщо дотримуватись цих порад , англійська мова для дітей стане їх рідною,  а процес вивчення буде  непомітним, легким і захоплюючим.