945 Views

Ранній розвиток. Коли починати вивчати англійську?

Кожна мама мріє про те, щоб її дитина стала успішною в майбутньому, отримала хороші знання та розмовляла кількома мовами. Зараз є багато центрів, де дитина може розпочати свій ранній розвиток саме через вивчення мов. Але ще досі у всіх батьків залишається одвічним питання, коли слід розпочинати?

Необхідність вивчення мов у ранньому віці

Відомий британський лінгвіст Хелен Дорон зазначила, що оскільки розвиток дитини починається з перших місяців її життя, то вивчення мов не повинно бути винятком. “Коли мова йде про вивчення другої мови, то чим раніше, тим краще. Діти починають вивчати рідну мову або мови ще в животі у матері. З народження діти розпізнають інтонації та голоси навколо них. Діти попередньо запрограмовані на вивчення мов. Очевидно, що ви не можете принести дитині папір й олівець зі словами “Прийшов час вивчати англійську. Роби ось так. Ні. Діти повинні вивчати іноземну мову природно, так, як вивчають свою рідну мову”.

Сучасні психологи стверджують, що дошкільний вік дитини є найкращим для розвитку мовлення, а раннє дитинство (від 0 до 3-х років) – період, коли дитина найкраще освоює мови.

І саме в цьому віці дитина може легко засвоювати не одну, а декілька мов, як це відбувається в двомовних (білінгвальних) сім’ях, де батьки говорять з дитиною різними мовами, або у випадку, коли вдома використовується одна мова, а на вулиці, в дитячому саду, в магазині – інша.

Як правильно почати?

Найкращим варіантом, є вивчення мови в цікавій, невимушеній атмосфері тоді, коли викладач вільно спілкується з дітьми іноземною мовою в процесі спеціально організованої спільної діяльності: малювання, ліплення, ігри, перегляду мультфільмів іноземною мовою або в процесі виконання звичайних щоденних справ.
Важливою складовою при вивченні ще однієї мови є правильна організація батьками цього процесу, так як дитині легше розділяти спілкування рідною та іноземною мовами між різними людьми.
Ідеальним є варіант, коли дитина відвідує групові заняття з іноземної мови і повторює все в домашніх умовах. Та при цьому потрібно, щоб малюк від самого початку відчував інтерес з боку батьків, навіть якщо самі вони не володіють цією мовою.

Методика вивчення англійської, яка немає меж

В Європі вже 28 років існує методика британського лінгвіста Хелен Дорон, за допомогою якої малюки мають змогу вивчати англійську вже з 3-х місяців.

Ця методика не має вікових обмежень. Вивчаючи англійську таким чином кожна дитина наче проживає ще одне життя – життя по-англійськи . Бо заняття в навчальних центрах відбуваються в ігровій формі, тобто через ігри, співи, малювання.

На заняттях діти та їх батьки потрапляють в іншу країну, країну, де розмовляють лише англійською. Ось звучить пісенька, батьки підспівують її разом з викладачем, а дітки радіють. А потім викладач пояснює діткам за допомогою поєднання слів та жестів назви деяких тваринок. Вже за декілька уроків малюки вимовляють назви цих тваринок. Важливим елементом уроку є постійне перебування в русі, це корисно для фізіологічного розвитку дитини, а забави, музика та малювання не дають малюку сумувати жодної хвилинки. Так займаються найменші.

Система навчання розрахована на декілька років: 7 курсів розмовної англійської для найменших і 3 курси розмовної англійської, читання і письма для старших, а також для підлітків до 18 років.

В одному з навчальних центрів пані Даніеля, мама двох дівчаток, які почали вивчення англійської саме з курсу “Baby best start” поділилася з нами спогадами про навчання своїх малюків:

Чому ви розпочали навчання вашої дитини з такого раннього віку?

Я собі поставила за мету, щоб моя дитина кожен день дізнавалася щось нове. Коли ми йшли по вулиці, я розказувала і показувала їм кожну квіточку, кожне деревце. Та мені хотілося, щоб малеча могла пізнати світ іншими мовами. У цьому мені допомогли викладачі Англійська Хелен Дорон. Із своєю меншенькою ми прийшли на курс «Найкращий старт для малюків» в 10 місяців, і вже зовсім скоро я побачила результат у знаннях моєї дитини.

Який результат ви побачили, якщо дитинка в такому віці ще навіть добре не говорить?


Я звернула увагу на те, що на уроці викладач індивідуально працює з кожною дитиною, а малеча жваво схоплює всю інформацію. А згодом уміє все показати та вимовити, спочатку звичайно у цьому їй допомагає викладач, але пізніше малечі самій все вдається. Ось я прошу вдома свою донечку англійською, щоб вона поскладала олівці в коробку чи показала мені якийсь предмет і моя Меляся не задумуючись допомагає мені.

Про ефективність та унікальність методики Хелен Дорон розповіла викладач школи, Ліля Осуховська.

Чи не рано починати діткам із трьох місяців вивчати іноземну мову?

Навпаки, це найкращий початок для малюків. На цьому курсі діти разом з батьками мають можливість вивчати мову жестів. Коли я бачу, що діти, які щойно розпочинають говорити, вміють показати жестами пташку, кенгуру, котика, різну їжу, я ще раз переконуюся, що вивчати мову ніколи не зарано. Це розвиваючий курс, на якому батьки роблять вправи з дітьми для покращення кровопостачання в головний мозок, для тренування вестибулярного апарату. І все це відбувається у супроводі мелодійних, ритмічних, енергійних пісень, від вальсу до іспанської хоти. Малюки вивчають різновиди квітів і птахів. Після декількох занять вони стараються вимовити назви квітів чи птахів, які я показую на картинках. Малюки також знають різні фігури і здатні їх розрізняти навіть на вулиці. Результати діток у вивченні англійської вражаючі, і у майбутньому їм краще вдаватиметься вивчення мов.

Методика Хелен Дорон справді унікальна. Малюки вивчають англійську природньо і легко. На заняттях дітки не завчають іноземні слова, бо викладачі надихають дитину на пізнання світу по-англійськи. Заняття у малих групах, дають можливість індивідуального підходу до кожної дитини. Зараз ця методика популярна у всьому світу зокрема: у Німеччині, Польщі, Угорщині, Чехії та інших країнах.