2647 Views

Олені Санта-Клауса та собака

reindeer-craft

Різдвяний Advent календар. День двадцять сьомий

Олені Санта-Клауса — група із дев’яти літаючих північних оленів, що тягнуть за собою візок Санта-Клауса, який роздає різдв’яні подарунки. Починаючи з першої половини XX століття з’являються в дитячій художній літературі, в музичних творах і в кіно.

Проте їх не завжди було 9. Хлопчик Paul вирішив дізнатися історію появи казкових оленів. Та й взагалі згадати, як їх звуть.

Олені: початковий склад

Перша згадка про сани Санта-Клауса, які тягне олень, вказується в ілюстрованому дитячому вірші “Old Santeclaus with Much Delight”, опублікованому в Нью-Йорку в 1821 році. Імена автора та ілюстратора не відомі.

Вірш з вісьмома кольоровими ілюстраціями був опублікований William Gilley як невелику книжку з м’якою обкладинкою під назвою “The Children’s Friend: A New-Year’s Present, to the Little Ones from Five to Twelve”.

Список із 8 оленів став популярним після виходу в 1823 році вірша Clement Moore “A Visit from St. Nicholas”. В цьому вірші олені носили голландські імена (аналогічно тому, що ім’я Санта-Клаус є видозміненим голландським варіантом імені Святого Миколая).

When, what to my wondering eyes should appear,
but a miniature sleigh, and eight tiny rein-deer,
with a little old driver, so lively and quick,
I knew in a moment it must be St. Nick.

More rapid than eagles his coursers they came,
And he whistled, and shouted, and call’d them by name:
“Now, Dasher! Now, Dancer! Now, Prancer, and Vixen!
“On, Comet! On, Cupid! On, Dunder and Blixem!

“To the top of the porch! to the top of the wall!
“Now dash away! dash away! dash away all!”

As dry leaves that before the wild hurricane fly,
When they meet with an obstacle, mount to the sky;
So up to the house-top the coursers they flew.

Англійські варіанти імен:

  • Dasher – «стрімкий»
  • Dancer – «танцюрист»
  • Prancer – «скакун»
  • Vixen – «жвавий»
  • Comet – «комета»
  • Cupid – «Купідон»
  • Donner – «грім»
  • Blitzen – «блискавка»

Рудольф – найпопулярніший олень

Олень Рудольф приєднався до класичної вісімки в 1939 році, коли поет Robert May написав вірш, опублікований в книзі, котра роздавалася дітям відвідувачів мережі супермаркетів «Montgomery Ward» під час Різдва.

У віршах Мея інші олені насміхалися над Рудольфом через його червоний ніс, що світився. Якось через сильний туман розвезення подарунків Санта-Клаусом затягнулося, коли він добирався до будинку Рудольфа, він помітив його сяючий ніс в темній кімнаті й вирішив, що цей ніс стане гарним ліхтариком, що буде освітлювати дорогу його саням, і попрохав Рудольфа стати передовим оленем в упряжці, на що той охоче погодився. Історія Рудольфа відображена в популярній пісні та в ряді кінофільмів.

Власні олені

Поробка зі шкаралупи горіхів

deer
Поробка з шишки

reindeer-craft

Олива, ще один олень

Олива весело готується до Різдва, коли раптом вона усвідомлює: “Олив … інший Олень … Я думала, що я собака. Хмм, я повина бути оленем!” Отже, вона швидко стрибає на борту полярного експресу і вирушає на Північний полюс. І хоча Санта й інші олені трохи здивовані тим, що собака хоче приєднатися до команди, в кінці кінців Олива та її незвичайні навички – саме те, що потрібно Санті і його команда оленів-ветеранів.

Більше ідей для вивчення англійської мови взимку