544 Views

«День за два» або «Про те як приємно бачити результат своєї роботи»

Перед початком кожного нового навчального року, як правило, у кожного викладача є невеличке хвилювання. Ніколи не знаєш наперед, що принесе наступний рік.

Неначе вже й маєш багаж знань за плечима, маєш досвід, стикався з різними ситуаціями і непередбачуваною поведінкою дітей, але все-одно хвилюєшся, коли починаються заняття і ти запрошуєш до кімнати дітлахів та їх батьків.

Я ніколи не забуду першого заняття з хлопчиком Борьою, що прийшов до мене у вересні цього року на курс «Fun With Flupe». Ні мама, ні няня не могли дати йому ради і все заняття мені довелося проводити в режимі «Боря під столом». Дитина капризувала, адже до цього не була задіяна в жодному кружку чи дитячому садочку, тобто зовсім не була знайома з поняттям «колектив». Більше того, Боря взагалі ще не вмів говорити! Кожного заняття ми вчили новий матеріал і я хвилювалася чи запам’ятовує мій Боря хоч частину того, що ми вчимо. Ви не уявляєте мого здивування, коли одного дня прийшов до мене Боря і порахував мені англійською від 1 до 12! Звісно, це були не чіткі слова, але склади, які він промовляв давали мені зрозуміти, що він знає, просто ще не може чітко це сказати! Деякі слова він поки що не може вимовити, але він їх показує, адже разом ми вивчили мову знаків. Мама говорить, що це навіть допомагає їй у спілкуванні з сином поза межами Англійська Хелен Дорон. Зараз я бачу, що дитина повністю орієнтується, коли до неї звертаєшся англійською, хоч він ще і не може висловити свої думки. Тепер я з нетерпінням чекаю, коли мій Боря видасть весь той запас слів, який у нього накопичився за весь час навчання в Англійська Хелен Дорон.

Тож, дорогі батьки, ваша дитина знає більше, ніж ви думаєте. Діти так швидко ростуть і моментально схоплюють все на льоту! Мені здається, що дитяча свідомість – це окремий безмежний світ, про який ми так мало знаємо.