589 Views

Розваги вдома

Увага і любов – найдорожче, що можуть батьки подарувати своїй дитині, а ігри разом з дітьми – це запорука хороших взаємин з ними. Але будь-яка мама мріє, щоб хоч на півгодини в будинку запанували тиша і спокій. На сьогодні простіше за все включити дитині мультики або комп’ютер, і вона годинами може пропадати в тенетах цифрових розробок. Однак це не найкращий вихід.

Як не дивно, але саме в потрібний момент фантазія дорослих чомусь вичерпується. А діти, як ніби на зло, ніяк не хочуть гратися самі, вимагаючи батьківської уваги. І навіть нові іграшки захоплюють всього на кілька хвилин, а через день вони вже припадають пилом разом з іншими. А все тому, що дитині потрібне спілкування. Присвятіть своїм маленьким непосидам трохи часу, покажіть цікаві варіанти проведення дозвілля, і тоді вони будуть гратися самі.

Пропоную декілька цікавих і корисних ігор, якими можна зайняти дитину і вивільнити час для себе.

Ігри для маленьких

 

 • Малята дуже люблять гратися справжніми предметами, а не іграшками. Посадіть дитину на кухні, у безпечний куточок, і дайте їй каструлі, кришки, ополоники та інші безпечні предмети. Буде трохи голосно, зате малюк, копіюючи вашу поведінку, дасть вам приготувати обід.
 • І малята, і старші діти обожнюють різні шкатулки, скриньки, де можна покопатися в своє задоволення. Заведіть такий чарівний мішечок, який в потрібний для вас час потрапляє в руки дитині. Це дасть вам 30-40 вільних хвилин. Тільки для дітей віком до трьох років збирайте в нього предмети великі й безпечні.
 • Ще одне корисне розвиваюче заняття – сортування дрібничок. Ґудзики, камінчики, черепашки, каштани, шишки, листівки дитина під вашим наглядом розкладає по купках. А ви в цей час можете подивитися важливу телевізійну передачу або поговорити по телефону.
 • Завдання з кубиків захоплять малюка ще на деякий час. Ви складаєте фігуру, а малюк повинен зробити таку ж. Те ж саме можна повторити на папері. Малюєте нескладні предмети з геометричних фігур або ставите крапки, які потрібно з’єднати.
 • Намалюйте картки із зображенням предметів: стіл, телевізор, квіти і так далі. Для тих, хто вчиться читати, напишіть назви. Просіть дитину розкласти картки на відповідні предмети.
 • Також всі діти люблять грати картонними коробками. Принесіть одну-дві з найближчого магазину, і ваш малюк сам вигадає, як їх використовувати.

Діти старшого віку вже дещо більше вимагають уваги, оскільки вони вже свідоміші, більше розуміють, більше знають. Їм треба пропонувати розваги з пізнавальним нахилом, і тоді ви одним пострілом вб’єте двох зайців – дасте знання своєму маленькому пізнайку і вивільните собі часу для домашніх клопотів.

Пропоную декілька варіантів для доросліших дітей:

 

 • Складання фотоальбому: нехай розсортують фотографії, придумають підписи до них, намалюють поруч ілюстрації.
 • Зробіть з дитиною комікс – запропонуйте наклеїти до альбому або в блокнот картинки героїв, домалювати відсутні деталі, пейзажі, додати написи.
 • Запропонуйте зробити колаж на обрану тему з вирізаних картинок – хай це буде подарунок для бабусі. Або книжку-малятко з власними ілюстраціями.
 • Також гарна підмога – магніти на холодильник. Давайте дитині різні завдання – скласти візерунки, геометричні фігури, розсортувати по видах, скласти казку. Простий сувенір перетворить звичайний холодильник у чарівний світ з містами і лісами, ставками і заморськими подорожами.
 • Якщо можете довірити дитині фотоапарат, запропонуйте пограти в режисера. Нехай сфотографує казку: вибудує декорації, придумає сюжет, зніме окремі сцени. Потім разом роздрукуйте, наклейте в потрібному порядку, додайте написи.
 • На великому аркуші паперу запропонуйте намалювати план вашої квартири, двору, карту міста. Малюкам надайте повну свободу. А школярі нехай перенесуть на папір географічну карту, наприклад, Африки або всього світу. Терплячі діти будуть годинами сидіти над цим завданням. Воно розвиває зорову пам’ять, дитина буде краще орієнтуватися в географії. Карта може бути реальна чи весела: з намальованими або наклеєними тваринами, які живуть в даній місцевості, і рослинами, які там ростуть.

Діти вимагають нашої уваги завжди – це факт. Але наша постійна зайнятість суттєво віддаляє нас від наших маленьких чомучок, започатковує прірву, яка з роками тільки стає ширшою і глибшою. Тому, шановні дорослі, доки у вас є така можливість, приділяйте більше уваги вашим малюкам, виділяйте час на спілкування з ними, на ігри та розваги. Проводьте більше часу з дітьми, аби вони відчували вашу любов і турботу. Не бійтеся бути трохи дитячими, бо насправді це ж так легко – бути люблячими батьками.
Катерина Капелька, 
Викладач навчального центру Англійська Хелен Дорон