452 Views

Розвиток дитини


Розвиток дітей завжди був і буде важливим елементом виховання. І кожна мама знає, як важливо дбати про розвиток дитини вже з пелюшок, бо саме в цей час організм малюка набирає сили і становлення, розвивається мозок, м’язова система, опорно-рухова, нервова.

Тим більше, що всі органи і всі системи нашого організму взаємопов’язані.

Вченими давно доведено, що рухи рук (так звана дрібна моторика) знаходяться в тісному зв’язку з розумовим розвитком. Численні дослідження показали, що чим активніше малюк діє пальчиками, тим раніше він починає говорити.

Починати розвивати дрібну моторику потрібно з раннього віку. Новонародженому щодня робіть масаж пальчиків, а дорослішому малюку пропонуйте певні ігри – покажіть йому, як працюють його пальчики: згинаються і розгинаються, стискаються в кулачок. Грайте в “Сороку-ворону”, виконуйте інші вправи зі спеціальної гімнастики. Не забувайте читати при цьому веселі потішки та віршики.

Зробіть з малюком намисто для бабусі або ляльки. Для цієї мети підійдуть гудзики, макарони, сушки, ягоди або вирізані з картону кружечки і квадратики. З часом ускладнюйте завдання: нанизуйте предмети різного кольору, форми або текстури в певній послідовності.

Методики раннього розвитку пропонують комплексні програми навчання дитини читанню. Виявляється, чим раніше літери, слова і поняття увійдуть в життя малюка, тим швидше він освоїть читання і письмо. Але навіть якщо ви читаєте малюку казки на ніч, елементарне бажання наслідувати маму змусить дитину попросити вас навчити її читати.

До півтора років малюк починає помічати, що всі предмети відрізняються один від одного певними властивостями, наприклад, за розмірами або кольорами. Так формується логічне мислення. Тепер його пірамідка буде звужуватися догори, а машина з конструктора – їздити на колесах.

Купуйте різнокольорові кошики і вчіть малюка прибирати свої іграшки. Наприклад, м’які – в синю, пластмасові – в червону. Спочатку допомагайте йому, а потім нехай робить це сам.

Кожна дитина – лінгвістичний геній з народження. Давно доведено: на скількох мовах будуть розмовляти дорослі навколо, стільки дитина і освоїть. Вам не потрібно витрачати багато сил, щоб малюк опанував ази якої-небудь іноземної мови. Ви з чоловіком вмієте говорити по-англійськи? Спілкуйтеся нею один з одним кожен день, і незабаром малюк до вас приєднається.

Обов’язково ставте своєму інтелектуалу мультики, читайте віршики і давайте гортати дитячі книги на іноземній мові – результати таких нехитрих прийомів будуть вражати не тільки вас, але і ваших близьких та знайомих.

Дитина – це ніби тісто: залежно від того, які інгредієнти ми вкладемо в опару, такий і буде наш хліб. Щоб там не говорили, та закладаємо особистість наших дітей ми самі. І ми повинні дбати про розвиток наших маленьких геніїв, бо саме в найменшому віці ми можемо дати їм найбільше.

Катерина Капелька, 
Викладач навчального центру Англійська Хелен Дорон