492 Views

Бути чи не бути?


Всі ми, рано чи пізно, замислюємося про те, чим зайняти маленьку дитину, в який спорт віддати, на якій гурток відвести, яку іноземну мову вивчати, яким видам танцю віддати перевагу, у скільки років відвести в школу?

Саме на останньому питанні ми і хочемо зупинитися.

Багато хто зараз скаже – що за питання? У 6-7 років, залежно від того, коли народилась дитина. У загальноосвітню – не сперечаємось! Але існують же і школи раннього розвитку, курси англійської мови і школи з підготовки дітей до першого класу. У більшість дитячих центрів розвитку приймають діток з 3 місяців, і багато хто, особливо старше покоління, ніяк не може зрозуміти, навіщо водити таких малюків в якісь школи та курси? Чому вони можуть їх там навчити? Навіщо витрачати гроші? А чи не піде це на шкоду дитині? А якщо йти, то в яку школу? І ще багато-багато питань Ви можете почути від бабусь, дідусів, і навіть поставити ці запитання самі собі.

По-перше, вирішить самі для себе, чи готові Ви водити дитину в навчальні центри 1-2 рази на тиждень? Чи не буде Вам це тягарем?

По-друге, об’єктивно подивіться на свою дитину. Чи буде йому там цікаво? Або він просто буде задовольняти Ваші амбіції?

По-третє, визначте для себе, чого Ви очікуєте від походу в школу раннього розвитку? Якщо Ви хочете підштовхнути розвиток Вашої дитини? Урізноманітнити день дитини (особливо це актуально в холодну пору року)? Навчити дитину з раннього віку спілкуватися з дітьми? Заводити друзів? Пізнати для себе нові методики розвитку дитини? І врешті-решт, поспілкуватися з молодими, що йдуть в ногу з часом, матусями? Якщо хоч на кілька запитань ви відповісте позитивно, тоді сміливіше шукайте відповідний варіант!

Щодо підбору школи або курсів! У першу чергу визначите для себе, якого напряму школу або курси Ви шукаєте? Школа загального раннього розвитку? Вивчення англійської мови? Гімнастичні секції? Для початку, підберіть підходящі для Вас варіанти в Інтернеті. Зверніть увагу на вік, з якого беруть діток, на педагогічний склад, методику викладання, розташування, і звичайно ж, не збудьте про відгуки. Багато матусь можуть написати Вам «чисту» правду про даний центр. Зверніть увагу, що вивчення англійської мови в ранньому віці буде полягати не тільки в заучуванні нових слів та фраз, але і в розвитку дрібної моторики рук, сенсорики, творчій уяві і фантазії. Головне знайти потрібний навчальний центр. Ідеальним варіантом буде відвідати пробні заняття в декількох, вподобаних Вам школах. Добре, якщо в групі буде максимум 5-8 діток, якщо будуть переносити заняття, якщо Ви пропустили їх через хворобу або з поважної причини. Також поспостерігайте, щоб у школі звертали увагу на здоров’я маленьких «учнів», і не допускали на заняття хворих дітей. Ну і звичайно ж важливо, щоб Вам сподобався вчитель і методика його викладання.