234 Views

Викладачі Англійська Хелен Дорон відповідають на питання батьків.

Вже понад рік діти з різних куточків світу навчаються в умовах постійних змін, локдаунів та пандемії. Цей рік став новаторським і для компанії «Англійська Хелен Дорон» – новий формат навчання, Skype або Zoom, наповнення онлайн-заняття з дотриманням всіх принципів методики і дисципліна учнів перед екранами.

Враховуючи все це, у батьків виникає дуже багато питань до викладачів «Англійська Хелен Дорон». Ми дамо відповідь на найпоширеніші з них.

 За якою програмою Ви навчаєте студентів? Офлайн та онлайн.

Курси англійської мови розроблені для всіх рівнів та стилів навчання дітей від 3 місяців до 19 років. Тому, дотримуючись найвищих академічних стандартів, ми робимо навчання легким та цікавим.

Метод викладання та навчання Хелен Дорон базується на багаторічному досвіді та знаннях. Наш фокус на навчанні з задоволенням, невеликих групах, фоновому прослуховуванні та позитивній мотивації демонструє ефективність протягом 3-х десятиліть. Курси включають різні активності з урахуванням потреб різних стилів навчання. Наші матеріали є унікальними, оскільки містять авторські історії, пісні та відео, які заохочують до вивчення іноземної мови як рідної.

В режимі локдауну ми адаптували наші програми до онлайн режиму. Ми так само вчимо нові слова, танцюємо та співаємо, змагаємось та працюємо в книгах, але вже в Skype або Zoom. Завдяки маленьким групам та серйозній підготовці викладачів заняття онлайн є ефективними та не дають дітям забути вивчений раніше матеріал.

 Що робити , якщо діти багато говорять на рідній мові на уроці, а не англійською? Їм так звичніше.

В першу чергу тут робота викладача зі своїми студентами. Перед початком заняття важливо нагадувати дітям, що ми «летимо в Англію» та говоримо там виключно англійською мовою. Також важливо мотивувати своїх студентів якимись додатковими «benefits» у вигляді наклейки, смайлика, улюбленої гри, печива, піци і т.д. Позитивна мотивація та контроль. Якщо діти починають говорити українською, чи російською, то важливо зупинити їх та перекласти їм слова англійською. Попросити повторити та не вживати більше рідної мови на заняттях. Це все звичка. Важливо декілька місяців попрацювати над цим і студенти звикнуть не вживати іншої мови, крім англійської.

Батьки,  в свою чергу, можуть перед уроком дати невеликі настанови та нагадати своїй дитині, що в неї буде урок англійської і там бажано говорити виключно англійською.

 Як зацікавити дитину до онлайн занять?

Важливо, щоб дитина була правильно готова до такого заняття: комфортне місце для навчання, відсутність відволікаючих факторів, гарний інтернет, великий екран, гарний звук.

Дізнайтесь ТОП-5 порад як зацікавити дитину до онлайн занять. (https://helendoron.ua/onlain-zanyattya-motivatsia/?fbclid=IwAR0cKCVdtjbNp6II68hJg9zV6nb-ymI6hXj4aA48JUh-pMClnD4e4GmxdEo)

  Чому так важливо навчатися безперервно?

Заняття англійською мовою чимось подібні на тренування в спортзалі: доки ти тренуєшся, твоє тіло виглядає підтягнутим і привабливим, але варто закинути на місяць, як поступово починаєш набирати зайві грами-кілограми, а бажання вправлятися тане з кожним днем. Вивчення іноземних мов триває безперервно, адже мова, як живий організм, поповнюється новими словами та формами, які швидко забуваються, якщо немає постійної практики. Англійська мова для дітей на сьогодні є однією із важливих складових розвитку та освіти кожного малюка, школяра та підлітка. Саме тому, важливо практикувати англійську, навіть під час карантинних обмежень в країні. Онлайн-заняття від Англійська Хелен Дорон – чудовий спосіб поглибити свої знання з англійської, вивчити нові теми та не робити перерви у навчанні.

 Чи варто вчити мову з молодшого віку?

Можливо краще зі шкільного, коли є краще розуміння рідної мови?

Існує міф, що одночасне вивчення мов гальмує загальний розвиток мовлення дитини.

Американська асоціація мови, мовлення та слуху наголошує, що діти, які вивчають дві мови мають таку саму траєкторію розвитку мовлення як і діти, що розмовляють лише однією.

Тобто паралельне вивчення ще однієї мови ніяк не впливає на розвиток мовлення в цілому.

Більше того, вже доведено вченими, що двомовність позитивно позначається на розвитку пам’яті, вмінні розуміти, аналізувати й обговорювати явища мови, кмітливості, швидкості реакції, математичних навичках і логіці.

А нещодавно з’явилося сенсаційне повідомлення англійських учених про те, що люди, які з дитинства володіють двома й більше мовами, в старості відрізняються більш врівноваженим характером і ясним розумом.

В найменших діток головний мозок активно росте та не потребує додаткових зусиль, щоб засвоювати інформацію. Ми подаємо інформацію у вигляді гри, невимушено та цікаво, тому діти вчаться та граються одночасно.

 Чи потрібно перекладати на рідну мову аудіо- та відеоматеріали?

В основі нашої методики лежить занурення в англомовне середовище, ми не перекладаємо на уроках та вчимо дітей на слух розуміти та сприймати англійські слова та вирази.

На початках нам дорослим трохи незрозуміла така концепція, адже нас самих вчили в школі за принципом слово-транскрипція-переклад.

Методика Хелен Дорон –  це позитивне занурення в мову, без страху та з веселими іграми. Діти дуже швидко адаптуються, ловлять кожне слово та невимушено запам’ятовують його. Кожен курс адаптований під вік конкретної дитини, тому заняття цікаві та ефективні без перекладу.

 В чому особливість методики?

Регулярне прослуховування, мотивація, маленькі групи, занурення в англомовне середовище, навчання як розвага.

Методика Хелен Дорон використовує рухливі ігри, музику, різноманітні види творчої діяльності, щоб максимально розвинути природню любов дітей до пізнання нового та вивчення мов. Якщо Вашій дитині ще тільки 3 місяці чи вже 19 років, їй сподобаються наші заняття – завжди структуровані, веселі й динамічні.

 Як допомогти дитині навчитись читати англійською?

Освітня група Хелен Дорон розробили унікальний мобільний додаток Helen Doron Read. За своєю високою ефективністю і легкістю у викоритстанні немає аналогів у цілому світі. Дитина без зайвих зусиль, весело та із задовленням оволодіває читанням за декілька місяців. Цей мобільний додаток містить 32 інтерактивні книги 8 рівнів складності. Він створений експертами з лінгвістики, щоб допомогти дітям 4-9 років із задоволенням вчитися читати англійською.

  •     діти чують правильну вимову;
  •     бачать правильне написання слів;
  •     практикуються читати (літеру, слово, речення) з природною для них швидкістю;
  •     можуть записати, як читають, і прослухати знову.

Буква за буквою, слово за словом діти легко вчаться читати цілі речення. Також дитина запам’ятовує нові слова, їх правильну вимову та написання.

Яка користь відпрацювання в паралельних групах?

Одним словом – величезна! Наша з вами  мета (батьків і вчителів) – якомога більше влаштовувати умови для занурення дитини у англомовне середовище. Всі наші заняття проводяться тільки англійською мовою. Неважливо що це –  саме той урок, який дитина пропустила з якихось причин, чи якийсь інший, але курс і вік дітей у групі, де відпрацьовує пропуск дитина, приблизно мають бути однакові; заняття іде англійською, всі умови відтворення «занурення у англомовне середовище» дотримані  – тоді це саме те, за чим ви прийшли. Цей принцип «імітації повного занурення у середовище» , між іншим, стосується і важливого правила – слухати фоном та дивитися відеоматеріали поточного курсу вдома кожен день. Отож, слухаємо і дивимось все, що потрібно вдома, регулярно відвідуємо заняття, а також приходимо за будь-якої нагоди на цей же курс у паралельні групи відпрацювати пропуски – і ви створюєте таким чином всі умови, які потрібні для успішного засвоєння знань англійської вашою дитиною.

 Чому не треба перекладати дітям під час занять?

Коли може вчитель говорити з дитиною рідною мовою?

Все, що ми вивчаємо на заняттях, викладається дітям через багато наочностей, картинок, рухів, пісень, історій. Дітям стає зрозумілим все, що вони вивчають, через багато інтерактивних завдань та  ігор на заняттях. Навіть багато абстрактних понять, які на перший погляд (стороннього дорослого) може видатись складним для пояснення через наочні матеріали чи ігри (наприклад, як навчити поняття «зрада), повірте, наші вчителі проінструктовані стосовно всього, що вони мають донести до розуміння дитиною певного віку. Вчитель створить багато ситуацій для прикладу, буде апелювати до близьких нашій культурі ситуацій чи казок, щоб дитина зрозуміла абсолютно все.