1292 Views

Викладач англійської – це друг

Згадайте свої шкільні роки: безліч друзів, кожен день якісь нові враження, тони домашньої роботи і … звичайно ж, той самий ненависний викладач, який ставив погані оцінки, постійно лаяв за відсутність шкільної форми і однією тільки своєю появою в коридорі магічним чином змушував усіх замовкнути. Згадали?

І на противагу йому, звісно, був вчитель, якого всі любили, він був суворим, але справедливим і засмутити його не хотілося не тому, що він вліпить двійку, а тому, що соромно. Найчастіше, ці викладачі були не тільки вчителями і наставниками, а й друзями, їх уроки завжди були цікавими, а розмовляти з ними ніколи не набридало.

Викладач англійської мови

Покликання викладати

Що відрізняє вчителя-друга від вчителя, який таким не є? Перш за все ставлення до своєї роботи. Якщо людина любить свою роботу і робить її із задоволенням і самовіддано, то до неї тягнуться. Учитель – це не просто робота, це покликання. Без любові до своєї справи на одному тільки бажанні заробляти гроші і працювати далеко не заїдеш. Саме тому важливо, щоб вчителю подобалася його справа і тоді у нього будуть дружні відносини зі своїми студентами. Формула проста: вчитель + любов до справи = позитив на уроці, а позитив на уроці = дружні відносини між вчителем і учнем.

Поганих вчителів не буває, бувають ті, хто не люблять свою роботу. І в даному випадку я маю на увазі не конкретно любов до свого робочого місця або колективу, а любов до самого викладання в цілому. Така людина ніколи не захоче розвиватися в цій сфері, не захоче досягати нових висот і вивчати нове. Саме прагнення до постійного розвитку робить з вчителя-вмілого вчителя-розумного. Коли студенти бачать, що ти розвиваєшся і кожен раз готовий давати їм щось нове і краще, в їх очах ти відразу отримуєш +100 до поваги.

Похвала

Вчитель англійської мови, який допомагає здобувати досвід і позитивні емоції, однозначно подобається більше, ніж той, який цього не робить. Важливо пам’ятати, що наших юних учнів не варто обмежувати і можна дозволяти їм висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не сходиться з вашою.

Важливо слухати

Ще одним важливим аспектом крім вміння чути, ще й слухати. Для дітей важливо розуміти, що вони почуті та їх зрозуміли, адже це допомагає здобувати впевненість в собі. Якщо викладач готовий вислухати і дати пораду, то він точно стане другом і авторитетом для дитини.

На завершення хочу сказати, що хороший і талановитий викладач рівно так само як і той, який не любить свою справу, може дуже сильно вплинути на дитину. Адже, всі ми пам’ятаємо хоча б двох наших вчителів зі школи: того, якого любили всі, і того, якого всі боялися. І до нашого з вами щастя, в сучасному світі перших стає більше, а це значить, що ми рухаємося в правильному напрямку.

Діана Недбай,
Викладач навчального центру “Англійська Хелен Дорон” у Києві