244 Views

Практичні поради як покращити вимову

Для повноцінного спілкування англійською мовою недостатньо знати всі правила та мати великий словниковий запас. Ще одна важлива умова – правильна вимова слів. Її не можна вивчити, адже вимова – це питання практики, її можна тільки натренувати. Тому ми підготували 6 порад, які вам в цьому допоможуть:

1. Ознайомтесь із фонетичним алфавітом. Міжнародний фонетичний алфавіт – це система знаків для запису різних звуків, яка була розроблена для передачі мовленнєвих особливостей, які можна розпізнати тільки в усному мовленні. У всіх словниках є фонетична транскрипція слів, щоб ви знали, як їх вимовляти.

2. Перевіряйте правильну вимову слів у словнику. Як вже було зазначено вище, у всіх словниках є транскрипція правильної вимови слів. Тому перед запам’ятовуванням слова обов’язково дізнайтеся, як правильно воно вимовляється. Для спрощення запам’ятовування рекомендуємо завести словничок. Перед записом нового слова необхідно кілька разів прослухати, як воно вимовляється, і тільки після цього записувати його в словник. Основне завдання полягає в тому, щоб в пам’яті відклалася правильна вимова.

3. Більше та уважніше слухайте носіїв. Існує безліч способів це зробити: дивитися фільми в оригіналі, слухати музику та подкасти на цікаві для вас теми англійською. Бажано робити це в навушниках, аби вловити всі нюанси вимови та інтонації. 

4. Імітуйте вимову носіїв. Попередня порада буде ще кориснішою, якщо ви спробуєте зімітувати мовлення мовця. Особливу увагу приділяйте зв’язності мови, інтонації та наголосу. ПРОТЕ ПАМ’ЯТАЙТЕ, потрібно саме імітувати, а не повторювати те, що кажуть. Це допоможе збагатити ваш арсенал, а згодом ви віднайдете своє власне звучання.

5. Тренуйте мовленнєвий апарат. Наші органи мови пристосовані лише до вимови звуків рідної мови, тому деякі англійські звуки нам фізично важко вимовляти. Через це постає важливе завдання – натренувати свій мовленнєвий апарат формувати нові звуки. Чим більше та довше ви тренуватиметеся, тим легше вам даватиметься вимова звуків.

6. Проаналізуйте свою вимову. Найпростіший спосіб це зробити –записати свій голос на диктофон. Прочитайте вголос коротку фразу чи фрагмент з тексту, прослухайте запис (краще в навушниках) та звернуть увагу, з якими звуками у вас виникли проблеми. Такий підхід допоможе помітити помилки у вимові, які ви не помічали до цього. 

Англійська мова відома своєю складністю в аспекті вимови, тому не хвилюйтеся, якщо ви все ще робите помилки. Спробуйте скористатися нашими порадами, і ви зможете віднайти саме свою ідеальну англійську вимову.