3915 Views

Найцікавіші слова англійської мови

Скільки ж цікавих слів містить англійська мова? Їх справді дуже багато.

1) Дуже довгі слова

Наприклад, слово pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis, містить сорок п’ять літер, а supercalifragilisticexpialidocious, яке часто вимовляла Мері Поппінс – 35 літер.

2) Слова, які містять дуже багато значень

Наприклад, “set” містить 464 визначення в Oxford English Dictionary, “run” – 396, а “go” – 368.

3) Слова-неологізми

Неологізми утворюються майже щодня. У липні 2017 року в словник англійської мови було зачислено 600 нових слів, серед яких було слово bug chaser – людина, яка вивчає комахи чи chantoosie – співачка популярних пісень. Всім відоме слово selfie ввійшло в мову в 2002 році.

Походження слів

У цій статті ми звернемо увагу на слова, які зачеплять наші смакові сенсорні відчуття, пов’язані з їжею та її походженням, як от:

hot dog – це зовсім не гаряча собака, хоча зв’язок із цією тваринкою все ж має. Термін “dog” використовували як синонім до слова “сосиска” з 1800 року, коли виробникам сосисок було висунуто обвинувачення за використання собачого м`яса. Тому частково назву можна оправдати. Інша версія твердить, що в американській рекламі перших хот-догів використовувався силует собаки породи такса, що й вплинуло на назву продукту.

hamburger – традиційна їжа сучасних підлітків не тільки в Америці, а й по всьому світу своїм походженням не зовсім завдячує США чи Німеччині, а тюркським племенам татарам, які в 13-14 століттях кочували територією, де зараз знаходиться Росія. Вони були відомі за звичаєм рубання м’яса, змішування зі спеціями та споживанням у сирому вигляді. Ця ідея перейшла в німецьке місто Гамбург, який почав славитися своїм біфштексом по-татарськи. Коли цей “гамбурзький стейк” доїхав до США, його, як правило, подавали смаженим. Незабаром слово “стейк” зникає, а у 1939 році гамбургер було скорочено до бургеру. У цей момент почали з’являтися нові слова, такі як: fishburger, turkeyburger, baconburger і т.д.

coca-cola– це перше слово у нашому переліку, яке має американське походження. Цей напій винайдено в 1886 році в Атланті, у штаті Джорджія, доктором наук Джоном Пембертоном. Назва походить від інгредієнтів листя коки (coca) та горіхів тропічного дерева коли (сola). Кока-кола справді містила невелику кількість кокаїну до 1909 року.

marmelade – ввійшов в англійську мову з португальської від “marmello”, що мало значення айва, чи з грецької, де воно означало яблуко схрещене з айвою. Існує ще одна, більш цікава версія: мармелад походить з англійської мови завдяки королеві Марії І Стюарт, яка відвідувала французькомовну країну, де й захворіла. Мармелад був однією зі страв, якою пригощали королеву, вона ж постійно повторювала: “Ma’am est malade” (Мадам є хворою), від чого й утворилася назва мармелад.

Сподіваємось, що ця стаття принесла вам користь і викликала бажання вивчати мову, походження слів та багатство їх значень, неологізми та просто слова, які поповнять ваш словниковий запас.

Оксана Павелко,
викладач навчального центру “Англійська Хелен Дорон” у Києві