3103 Views

Переможці “Young Heroes-2018”

В рамках міжнародної соціальної кампанії “Young Heroes. Readers are Leaders” у 900 навчальних центрах “Англійська Хелен Дорон” були проведені заходи із популяризації читання. Діти запропонували та втілили чудові ідеї: читали вголос у публічних місцях, писали та ілюстрували власні книжки, створювали мобільні міні-бібліотеки, влаштовували флешмоби, нічівлі та квести у бібліотеках, книжкові ярмарки та театральні вистави за сюжетом книг, дарували книги знедоленим, передавали до лікарень та обмінювалися книгами і враженнями про прочитанні книжки із друзями та багато іншого.

На конкурс було подано 76 найкращих проектів з 16 країн світу, з яких 18 проектів з України.

Переможці

 • 1 місце: Таємниця книги (Болгарія)
 • 2 місце: Перша дитяча велобібліотека B.Book (Україна)
 • 3 місце: Залиште телефон, візьміть книгу (Словаччина)

1 місце: Таємниця книги (Болгарія)

Члени команди «Чарівники» запросили двох найпопулярніших болгарських дитячих авторів зустрітися з дітьми та поділитися магією читаннями. Під час 7 зустрічей в школах англійської  мови Helen Doron автори представили свої книги та надихнули дітей на читання. Всі учасники читань отримали книжки з автографами авторів у подарунок.

Також старші діти читали, написали та ілюстрували власні розповіді.

Діти запрошували своїх друзів дарувати книжки. В результаті більше 500 книг були зібрані та пожертвувані:

 • 120 книг до шкільної бібліотеки
 • 160 книг до лікарні
 • 220 книг до Unicef та мережі магазинів Orange Center

У вересні студенти «Англійська Хелен Дорон» в Софіїї планують розпочати новий навчальний рік, одягнені, як улюблені літературні персонажі з великою кількістю ігор, веселощів і призів.

2 місце: Перша дитяча велобібліотека B.Book (Україна)

B.Book – перша дитяча велобібліотека, фонд якої формується з книг, подарованих киянами. Мета проекту – розвиток культури читання серед дітей через доступність та мобільність бібліотек.
У квітні студенти «Англійська Хелен Дорон» подарували велобібліотеці близько 300 книг і B.Book почала курсувати на велосипеді парками Києва.

На сьогодні вже у 9 парках Києва викладачі та студенти “Англійська Хелен Дорон” читали книжки англійською мовою, провели захоплюючі майстер-класи, грали в ігри за сюжетом книг та робили закладки.

B.Book планує розповсюдити магію читання у всіх київських парках. За анонсами наступних подій слідкуйте на helendoron.ua/bbook.

3 місце: Залиште телефон, візьміть книгу (Словаччина)

Учасники проекту заохочували 25 дитячих садків, 37 шкіл, місцеві бібліотеки та 250 студентів “Англійська Хелен Дорон” залишити телефон та взяти книгу. 10 дітей-координаторів об’єднали 290 читачів-слухачів віком від 1 до 18 років.

Було зібрано 290 ілюстрації за сюжетом прочитаних книг і влаштовано “Карнавал книжкових героїв”. Всі учасники якого були нагороджені подарунками.

Фіналісти

 • Зачарована книга, що розмовляє (Боснія і Герцеговина)
 • Книжковий фестиваль (Боснія і Герцеговина)
 • Таємниця книги (Болгарія)
 • Читацький флешмоб (Італія)
 • Маленька безкоштовна бібліотека (Італія)
 • Читацький світ (Румунія)
 • Нові історії щомісяця. “Малюк Котя” (Україна)
 • Уява- мій витвір (Боснія і Герцеговина)
 • Безкоштовна бібліотека (Хорватія)
 • Мобільна бібліотека (Ізраїль)

“Малюк Котя” та друзі розповідають історії

Студенти “Англійська Хелен Дорон” на Печерську в Києві хочуть допомогти сиротам щомісяця читати нові історії. Молоді герої організували благодійний ярмарок та збирали гроші на щорічні підписки на журнали для одного дитячого будинку та одного центру для дітей з особливими потребами.

У травневому номері дитячого журналу “Малюк Котя” діти створили англійську сторінку, яка знайомить з небезпечними тваринами. Надалі діти планують розробити більше англійських сторінок і розповсюдити магію читання англійською мовою серед 500 дитячих будинків з України, підписавши їх на журнал для дітей “Малюк Котя”.

Переможці Facebook голосування

 • 1 місце: Нова мова, Новий світ (Словаччина). 3,4 тисячі вподобань
 • 2 місце: Залиште телефон, візьміть книгу (Словаччина). 2,2 тисячі вподобань
 • 3 місце: Таємниця книги (Болгарія). 1,2 тисячі вподобань

Нова мова, Новий світ (Словаччина)

Команда дівчат-підлітків віком від 12 до 15 років написала та ілюструвала книгу, де вони розкривали свой внутрішній світ. Ця книга була опублікована в електронному та друкованому форматі. Також була проведена церемонія презентації книги та читання для учнів школи англійської мови Хелен Дорон та партнерської початкової школи, щоб показати, що читання англійською мовою може бути веселим і радісним.

Продовження “Young Heroes”

Після оголощення переможців соціальна кампанія не закінчується. Багато проектів є довгосторокими. Діти продовжують організовувати читацькі заходи, обмінюватися книжками та враженнями.

Приєднуйтесь і Ви! Читайте із задоволенням разом з дітьми!