Як навчити дитину читати англійською

blank

Поради від викладачів “Англійська Хелен Дорон” як навчити дитину читати англійською мовою:

1. Вивчення англійської – це весело! Покажіть дитині, що вчитися – це цікаво! Вигадайте історію про країну, де живуть друзі-літери, які, як і всі живі істоти, мають емоції і почуття, вони товаришують однин з одним, або ж ворогують. Це допоможе Вам у подальшому пояснити дитині розбіжності в читанні однієї й тієї ж самої літери у різних словах. Наприклад, коли ми маємо справу з кластерами літер, то читаємо їх разом,  адже вони- це друзі, а англійська літера “е” є дуже сентиментальною і дуже часто ображається на усілякі дрібниці, тому, зазвичай, ми не читаємо її наприкінці слова.

2. При вивченні літер одразу пояснюйте дитині, що кожна літера, як і ми з Вами, має своє власне ім’я (“Ей”, “Бі”, “Сі” і т.д.) і, як і ми з вами, вміє говорити. Літера “Ей” вимовляє: “е”, а літера “Бі” вимовляє: “б”. Це значно зменшить плутанину між літерами і звуками.

3. Почніть з вивчення простих літер, які потім буде легко згрупувати у слово, а потім – у словосполучення. Це додасть дитині стимулу у вивченні, адже вона вже читає цілі слова, словосполуки і навіть речення! Наприклад, вивчивши усього чотири літери: f, a, t, c – можна скласти цілий вираз “a fat cat”. Чи це не: “Wow”?!

4. Пам’ятайте, у вивченні мови головне – регулярність! Не потрібно примушувати дитину читати 10 раз підряд одне й те ж саме за один раз, краще частіше і зовсім небагато. Прочитайте нові слова три рази вранці, закрийте книжечку, потім повторіть їх ще декілька разів у вечері, а також на наступний день перед вивченням нових слів. Це дозволить легко й без зусиль навчитись читати ще один звук буквально усього за декілька днів, приділяючи зовсім незначну кількість часу.

5. Придумайте своє позначення нової літери, або кластеру( групи літер). Наприклад, обводьте їх у кружечок, малюйте навколо сердечко, обводьте іншим кольором. Це може бути будь-що, головне – це має приносити радість дитині і допомогати запам’ятовувати і бачити нову літеру або кластер літер, які є друзями у новому слові.

chytaty,po,angliysky

6. Застосовуйте спосіб “Look and Say”який використовують викладачі навіть у британських школах. Суть способу полягає у наступному: вимова слова заучується напам’ять. Діти бачать написане слово і вимовляють його. Для цього створіть разом із малечею великі та яскраві картки, роздрукувавши слова на прінтері, або написавши на аркуші формату А4.

7. Дитина любить малювати? Тоді підписуйте всі малюнки англійськими словами, звертайте її увагу на написи, промовляйте їх. Створюйте разом міні-книжки, використовуйте картинки і підписи до них – все це допомагає дитині отримати певний мовний досвід.

8. Вчить правильно із самого початку. Контролюйте малюка, щоб він не плутався і не вчив слова у невірному звучанні. Для цього використовуйте аудіозаписи і стежте, щоб дитина читала за диктором або повторював їх за Вами. Перевчити з неправильного на правильне набагато складніше, аніж навчити новому!

9. Використовуйте під час вивчення нових слів малюнки і зображення, розвивайте зорову пам’ять малюка. Так ви не просто будете вивчати нові звуки, а й збагачувати лексичний запас Вашої дитини.

10. Застосовуйте для навчання різноманітні ігри на читання, створені із підручних матеріалів! Ідеї яких можна знайти в мережі Інтернет, або ж вигадати разом з Вашою дитиною.

11. Не забувайте про індивідуальні особливості дитини! Якась літера може даватись важче, а якась – легше. Просто приділіть її вивченню трішки більше часу. Не переживайте-все обов’язково вийде, адже головне – це терпіння та регулярність.

12. Хваліть свою дитину за кожний правильно вимовлений звук і прочитане слово! Це надихає малечу до досягнення нових вершин. 

А мобільний додаток Helen Doron Read допоможе Вашій дитині у зручний час практикувати навички читання та письма. Успіхів Вам!

icon-1
Scroll to Top