15860 Views

Веселі різдвяні ігри для дітей: ідеї для сімейного свята

Різдвяний адвенткалендар. День дванадцятий

Плануючи свято, потрібно приготувати різдвяні ігри для дітей. Тоді сімейне свякування дійсно вийде незабутнім. Пропонуємо добірку розваг на Різдво для всіх вікових категорій – від молодшої групи дитсадочка до випускників школи.

Minute to Win It Christmas Edition

This year, start a new Christmas tradition. These holiday Minute to Win It games are easy to set up, great for all ages and group sizes, and SO MUCH FUN!To get full instructions and more ideas, go to >> https://www.thechaosandtheclutter.com/archives/minute-to-win-it-christmas-games

Опубліковано The Chaos and the Clutter Понеділок, 3 грудня 2018 р.

Влаштувати новорічні ігри та конкурси не так складно, як здається на перший погляд. Але важливо пам’ятати, що кожна дитина потребує заохочення (ласощі, сувенір чи коштовний подарунок), незалежно виграла вона чи ні.

Гра “Сніговик на двох”

Два учасника сідають поруч за столом. Беруть м’який пластилін і ліплять сніговика удвох. При цьому ліва рука одного учасника і права рука іншого повинні діяти так, ніби це руки однієї людини. Думаєте, легко? Та не дуже… Спробуйте відщипнути шматочок пластиліну, скачати три кульки між долонями (нагадуємо, беруть участь дві особи), потім приліпити моркву, очі, гудзики. Сніговик зрадіє також шарфу.

Гра «Зроби ельфі»

Підготуйте заздалегідь реквізит та влаштуйте новорічні фотопроби. Цей конкурс залишиться в пам’яті надовго завдяки отриманим знімкам. Запропонуйте учасникам зробити селфі, а точніче – ельфі, зобразивши веселого та сумного ельфа. Сфотографуйте учасників у ролі найдобрішого та найскупішого Санта Клауса, дуже примхливої та дуже замерзлої Снігуроньки, енергійного та сонного оленя, радісної та скривдженої Баби Яги, тощо.

Гра “Вгадай подарунок”

Кожен з гравців вигадує, який подарунок він зробив би своєму сусідові. А потім по черзі починають показувати свій подарунок за допомогою міміки і жестів, не використовуючи слів. У крайньому випадку можна описати подарунок і словами, але не називати його. Як тільки сусід вгадав назву подарунка, він може загадувати свій подарунок наступному гравцеві.

Естафета «Прикрашаємо ялинку»

1 варіант – для великих компаній
Діти діляться на команди. Капітани команд – ялинки. Учасники команд мають якнайшвидше прикрасити свої ялинки. Прикрашати можна новорічною мішурою, стрічками, безпечними ялинковими прикрасами та, навіть, фруктами чи одягом.

2 варіант – для школярів та дорослих
В ящики скласти іграшки, які не б’ються – з пластика, тканини, фетру, дерева, фольги чи цупкого паперу. Ящик поставити на певній відстані від ялинки кожного гравця. Потрібно якомога швидше за допомогою ложки донести іграшки до ялинки та якомога швидше і якісніше прикрасити її.

3 варіант – для найменших дітей
Для невеличких компаній та дітей будь-якого віку, навіть, дуже маленьких можна запропонувати самим побути ялинкою. Ведучий питає, куди одягнете? А потім достає із мішка предмет. Може вийти дуже кумендно. Наприклад, рукавичку вдягнути на ногу. Якщо діти захотять продовження, то можна запропонувати за 3 хвилини втягнутися найтепліше. Для цього діти одягають на себе якнайбільше  із купи одягу, в тому числі і великих розмірів

Смішний лист Санті

Напишіть жартівливого листа Санті, наприклад від Флупа чи від якоїсь знаменитості, чи від імені Вашого родича. Не забудьте розсмішити ельфів та попросити чогось незвичайного, наприклад, щоб замість снігу землю вкрили цукерки на Різдво. Прочитайте листа гостям та попросіть їх написати відповідь від Санти або свого листа Санті.

Гра “Різдвяний струм”

За святковим столом всі беруть один одного за руки. Але руки мають бути під столом, щоб ведучий не бачив їх. Ведучий обирає першого гравця, який стискає руку сусіда праворуч, той передає потискання наступному гравцеві й так далі по ланцюжку.  Після команди “стоп” гра зупиняється, а ведучий має вгадати, на кому зупинився потиск. Якщо йому це вдалося, ведучим стає той, кого вгадали. Ну а якщо ні – ведучий не змінюється.

Змагання “Літаючі сніжинки”

Гра “Не дай сніжинці впасти”

Всім дітям дають по шматочку вати – так звану сніжинку. Дітки вспушують ватні кульки та підкидають вгору. Потім потрібно дмухати на сніжинку, щоб та не впала на підлогу. Завдяки цій грі у дітей розвивається реакція і терплячість. Виграє той, чия сніжинка максимально довго протримається в повітрі.

Печиво з передбаченнями

Діти будуть натхнені передбаченнями та будуть тренувати дрібну моторику під час приготування китайського печива Fortune Cookies. До речі, печимо може бути як їстівним, так і паперовим. Просто зігніть коло паперу та покладіть всередину записку з передбаченням. Края кола можна скріпити клеем чи степлером.

Читання та написання передбачень – веселий спосіб вивчення англійської мови для дітей. Ось, наприклад, які тексти передбачень можна використати:

It’s wonderful when you try new things.
You’re doing when to be calm when things go wrong.
You’re special and important.
You are very talented in many ways.
You are creative in so many ways.
Continue to share your great ideas.
Mistakes are opprtinities to try again.
Laughter is the best dessert!
Okay to look at past and future. Just don’t stare.
Look before you leap. Or wear parachute.
Be nice to friends.
A dream you have will come true.
It’s your Christmas! March to the beat of your own little drummer boy.
Bring on the joy! Bring on the cheer!
May Christmas warm your heart the whole year long!

Може Ваша дитина обере професію автора текстів передбачень? Читайте більше англійською, як і скільки на цьому можна заробити.

Гра “Рибалка”

На мотузку підвішуємо на ниточках маленькі подарунки – іграшки, цукерки, канцелярія, повітряні кульки, сувенірчики. Дітям по черзі зав’язують очі та дають у руки ножиці, підводять до мотузки, щоб вони вибрали навмання та зрізали собі подарунок. І так, поки призи не закінчаться.

Конкурс “Найуважніший”

Діти протягом хвилини уважно дивляться на ялинку. Потім відвертаються та розповідають, які іграшки на ній висять. Виграє той, хто згадає більше іграшок.

Гра “Ялинка”

Ведучий обирає учасника, якому зав’язують очі. Він стає посеред кола інших учасників, які водять біля нього хоровод, співаючи пісню про ялинку. Після команди “Стоп”, учасники зупиняються. А гравець, що знаходиться посередині, повинен вгадати, хто з учасників стоїть навпроти нього. Якщо він вгадав, то гравці міняються місцями.

Різдвяний квест

В капелюх Санти покладіть записки з підказками, де захований подарунок.

Гра “Що в мішку?”

Діти по черзі засовують руку в мішок з іграшками та визначають на дотик, що це за річ. Якщо дитина вгадала, вона одержує подарунок. Якщо ні, то іграшку повертають у мішок.
Альтернативний варіант – зав’язати очі гравцеві та одягти на руку рукавицю або кухонну прихватку. Далі гравець навпомацки має вгадати предмет.

Гра “Передай подарунок”

1 варіант
Посадіть дітей в коло та дайте кожній дитині по подарунку. Прочитайте коротку новорічну або різдвяну історію, наприклад “The Night Before Christmas”. Кожного разу, коли Ви будете казати різдвяне слово (наприклад, Різдво, Санта тощо), кожен передає свій подарунок дитині праворуч. Дочитайте історію до кінця. Кожен отримує подарунок, на якому закінчив.

2 варіант
Ті самі дії, тільки замість читання передаємо під музику. Коли музика перестає звучати, передаємо сусіду подарунок.

3 варіант

Під музику передаємо подарунок, загорнутий у багато шарів паперу. Коли музика зупиняється, гравець знімає 1 шар обгортки. Гра триває поки подарунок не буде розпакований. Гравець, який зніме всю обгортку, отримує подарунок.

Конкурс “Пакування на швидкість”

Головоломка про Різдво

Розшифруйте таємне послання від Санти у грі Holiday HangmanWord Search або за 60 секунд і 12 спроб вгадайте фразу, пов’язану з Різдвом,  у Christmas Word Puzzle Game.
А може спробуйєте побути поліглотом та назвати, як в різних країнах кажуть “Merry Christmas“?

Зробіть для дитини Word Hunt:
Boas Festas (Portuguese) Bon Nadal (Catalan) Bon Nadal (Galician) Bon Natale (Corsican) Bon Natali (Sicilian) Bonu Nadale (Sardinian) Buon Natale (Italian) Chuc Mung Giang Sinh (Vietnamese) Craciun Fericit (Romanian) Feliz Navidad (Spanish) Froehliche Weihnachten (German) Geseende Kerfees (Afrikaans) God Jul (Swedish) Gozhqq Keshmish (Apache) Gute Vaynakhtn (Yiddish) Hauskaa Joulua (Finnish) Idah Saidan (Iraqi) Joyeux Noel (French) Kala Christougenna Kieftihismenos (Greek) Linksmu Kaledu (Lithuanian) Mele Kalikimaka (Hawaiian) Merry Christmas (English) Mo’adim Lesimkha (Hebrew) Nadolig Llawen (Welsh) Nollaig Chridheil (Scot Gaelic) Nollaig Shona Dhuit (Gaelic) Selamat Hari Natal (Indonesian) Selamat Hari Natal (Malay) Seng Dan Fai Lok (Cantonese) Shubh Naya Baras (Hindi) Sretam Bozic (Serbian) Sretan Bozic (Croatian) Streken Bozhik (Macedonian) Suksan Wan Christmas (Thai) Sung Tan Chuk_Ha (Korean) Vasel Koleda (Bulgarian) Vesele Vianoce (Slovak) Veseloho Vam Rizdva (Ukrainian) Vrolijk Kerstfeest (Dutch) Wesolych Swiat (Polish) Zalig Kerstfeest (Flemish)

Новорічна вікторина

Відповіді на питання Christmas Trivia можуть Вас справді потішити.

1). “The ____ Who Stole Christmas”. What is the missing word?
Snowman
Weiner Dog
Grinch
Kevin

2. What is Santa Claus famous for saying?
“Believe in Santa”
“Hallowe’en treats please!”
“Ho Ho Ho, Merry Christmas!”
“Wascally Wabbit”

3. What snack does Santa like best?
Squid tubes and tentacles
Smelly socks
Cookies, mince pie and other Christmas goodies
Tinsel

4. Who does NOT help pull Santa’s sleigh when he delivers presents Christmas Eve?
Cupid
Dancer
Vixen
Mrs. Claus

5. What does Santa wear on his head?
A wiener dog
A lump of coal
A fruitcake
A red and white hat

6. How does Santa get in to most houses to deliver presents?
He comes in through the Internet
He hides inside a present
He digs a tunnel
He comes down the chimney

7. What do people usually decorate their Christmas tree with?
Friends and family who come to visit for the holidays
Tinsel (because it looks like icicles)
Cookies for Santa
Leftover fruitcake from last year

8. Which of these would you NOT leave out for reindeer?
Carrots
Sugar
Stinky socks
Water

9. Where does Santa usually land his sleigh?
On the roof
At the airport
In the bath tub
In a Christmas tree

10. Which one of these days do people celebrate Christmas on?
The first day of summer
When the cow jumps over the moon
When Santa’s helpers appear in the malls
December 25th

 

Рот, рот, рот, вухо …

Гравці стають навкруги ведучого, який називає частини тіла. Наприклад, вухо, вухо, вухо, ніс. При цьому він три рази торкається вуха, на четвертий замість носа доторкається рота. Гравці повинні робити все, як каже, а не як робить ведучий. Хто помилиться, вибуває з гри.

Естафета “Стрибуни”

Діти розділяються на дві команди. Наввипередки в міцних полотняних мішках вони стрибають по черзі до певного місця. Якщо хочете ускладнити гру, то запропонуйте пригати удвох в одному мішку.

Гра “Веселі сніжки”

Діти можуть наввипередки збирати сніжки із вати в мішок або кидати одне в одного чи в зону суперників.

Гра “Ніс Рудольфа”

На великому аркуші паперу малюємо оленя Рудольфа, але без носа. Прикріплюємо малюнок на стіну. Далі по черзі діти із зав’язаними очима прикріплюють пластиліновий червоний ніс Рудольфу. Виграє той, хто прикріпить ніс у правильне місце.

Також весело буде зав’язати очі, розкрутити гравця, а потім запропонувати прикріпити бантик на малюнок з подарунком чи шляпу на малюнок із Санта Клаусом чи Сніговиком.

Гра “Контакт”

Ведучий задумує слово і називає учасникам першу літеру, скажімо “с”. Завдання учасників – здогадатися, що за слово він загадав, і оформити відповідь у формі загадки: “Це біле простирадло, що падає з неба?” Ведучий повинен зрозуміти, що мається на увазі, і відповісти: “Ні, це не сніг” чи “Так, це сніг” (якщо він загадав слово “сніг”). Якщо ведучий не може назвати слово, про яке його запитували, він називає наступну букву свого слова .

При цьому якщо хтось поставив питання ведучому, а інші раніше його зрозуміли, про що питання, то вони повинні дати про це знати, сказавши: “Контакт!” Якщо ніхто не сказав “контакт”, ведучий може не відповідати на запитання-загадку. Гра продовжується, поки задумане слово не буде відгадають. Той, хто поставив останнє запитання, стає ведучим.

Хоровод “У сусіда кращі…”

Учасники стають у коло і зі словами “Наші вуха гарні, у сусіда – кращі” беруться за вуха сусідів і так під веселу музику, наприклад “Макарена”, танцюють у хороводі по колу. Далі йдуть носи, плечі, лікті, коліна – на скільки вистачить вашої фантазії і гнучкості учасників.

Гра «Примерзли»

На маленьких аркушах паперу пишемо частини тіла. Всі листочки складаємо в капелюх Санти. Гравці по черзі дістають листочки і примерзають один до одного написаними на листочках частинами тіла. Виходить дивовижний ланцюжок.

Гра «Передай апельсин»

Ми ділили апельсин.. А й ні! Передавали по ряду апельсин – без рук, а з допомогою плеча, локтя, глови або підборіддя. Якщо ланцюг переривається і апельсин падає на підлогу, тоді гру починають спочатку.

Конкурс “Повітряна кулька”

Гра для малюків, кожному з яких дають повітряну кульку. Краще різних кольорів та форм, щоб діти могли легко впізнати свою. Діти кидають кульку в повітря і намагаються не дозволити їй впасти на підлогу. До кульки торкатися руками заборонено.

Конкурс-челендж “Хто найшвидший?”

На підлозі у довільному порядку розкладаються іграшки. Учасники ходять по колу під музичний супровід і по його команді ведучого намагаються схопити іграшку з підлоги. Той, хто залишився без іграшки, покидає гру.

Гра “Влучність”

Грати краще на свіжому повітрі. Учасники діляться на дві команди. На деяку відстань від кожної ставлять ставляться відра. Перемагає та каманда, яка найшвидше зробить сніжки та найбільшу кількість закине у відро. Якщо ви граєте вдома, то робіть сніжки з паперу.

Fill theStockinggame
Divide into two teams. For each team you need a medium bowl, serving spoon, Christmas stocking (small to medium sized) and wrapped candy. Each student or adult takes a turn spooning up some candy and walking across the room to put the candy in the stocking. Once every one has had a turn see whose team has the most candy.
Or, play until a team fills its stocking!

Gift Wrap Relay Race
Wrap empty boxes up, divide into two teams, put a stack of presents across from teams. One person from each team goes to the pile; gets a gift; unwraps it; and, then goes to the back of their line. The next person goes. The first team to unwrap the stack of presents wins!
Or, make them WRAP the present!

Snowball TossGame
Use white Styrofoam balls to throw into a pail or bucket. The person/team that gets the most in wins.

Fill theStocking Game
Provide a few different sized stockings and various sized toys. Encourage the children to fit the toys into the stockings. Have small, medium and large stockings and toys available.

Ring the Bell Game
Using a large piece of heavy duty cardboard, cut a large bell shape from the center. Add ribbons with jingle bells attached to hang from the open middle area. Throw bean bags through the bell to “Ring the Bell”. Great for hand-eye coordination and throwing skills!

ChristmasBean Bag Tossgame
Decorate a large paper bag or cardboard box with Christmas wrap, ribbons, and pictures of Christmas toys and candy (Santa’s bag). Tie ribbons around bean bags to make gifts to toss into Santa’s bag.

CardStitchingActivity
With old holiday cards, laminate and punch holes around the edges. Tie one end of a piece of yarn to the card and attach a lacing needles to the other end (or wrap the end in tape if you don’t have lacing needles). Let the children practice sewing.

Feely BoxActivity
Make a Feely Box containing Christmas items such as bows, cookie cutters, wrapping paper, non-breakable ornaments, stockings, bells, candles, etc.

Gift Unwrap Extreme Fun Family Christmas Game
The elves love this fun Family Christmas game. First, wrap a gift as you did before. You also need two dice and a pair of mitts. Have all of your friends together. Maybe at a table. The first person rolls the dice. Then the next. Then the next. When a double is rolled, the roller puts on the mitts. They try to unwrap as many layers as possible in 30 seconds. The players keep rolling until a double is rolled again. Then, they get the mitts. They try to unwrap the present. The player to get the last layer off wins the gift.

Cookie decorating Fun Family Christmas Game
This is Mrs. Claus’s fav game. You need to bake some gingerbread cookies. (Just don’t do it with Clumsy The Elf!) Bake some with an adult. You also need some icing and candy to decorate with. Now invite all of your friends around. Try to decorate your cookie to look cool or funny. Can you make it look like someone famous?

Більше ідей для вивчення англійської мови взимку