Веселі різдвяні ігри для дітей: ідеї для сімейного свята

blank

Плануючи свято, потрібно приготувати різдвяні ігри для дітей. Тоді сімейне свякування дійсно вийде незабутнім. Пропонуємо добірку розваг на Різдво для всіх вікових категорій – від молодшої групи дитсадочка до випускників школи.

Влаштувати новорічні ігри та конкурси не так складно, як здається на перший погляд. Але важливо пам’ятати, що кожна дитина потребує заохочення (ласощі, сувенір чи коштовний подарунок), незалежно виграла вона чи ні.

Гра “Сніговик на двох”

Два учасника сідають поруч за столом. Беруть м’який пластилін і ліплять сніговика удвох. При цьому ліва рука одного учасника і права рука іншого повинні діяти так, ніби це руки однієї людини. Думаєте, легко? Та не дуже… Спробуйте відщипнути шматочок пластиліну, скачати три кульки між долонями (нагадуємо, беруть участь дві особи), потім приліпити моркву, очі, гудзики. Сніговик зрадіє також шарфу.

Гра «Зроби ельфі»

Підготуйте заздалегідь реквізит та влаштуйте новорічні фотопроби. Цей конкурс залишиться в пам’яті надовго завдяки отриманим знімкам. Запропонуйте учасникам зробити селфі, а точніче – ельфі, зобразивши веселого та сумного ельфа. Сфотографуйте учасників у ролі найдобрішого та найскупішого Санта Клауса, дуже примхливої та дуже замерзлої Снігуроньки, енергійного та сонного оленя, радісної та скривдженої Баби Яги, тощо.

Гра “Вгадай подарунок”

Кожен з гравців вигадує, який подарунок він зробив би своєму сусідові. А потім по черзі починають показувати свій подарунок за допомогою міміки і жестів, не використовуючи слів. У крайньому випадку можна описати подарунок і словами, але не називати його. Як тільки сусід вгадав назву подарунка, він може загадувати свій подарунок наступному гравцеві.

Естафета «Прикрашаємо ялинку»

1 варіант – для великих компаній
Діти діляться на команди. Капітани команд – ялинки. Учасники команд мають якнайшвидше прикрасити свої ялинки. Прикрашати можна новорічною мішурою, стрічками, безпечними ялинковими прикрасами та, навіть, фруктами чи одягом.

2 варіант – для школярів та дорослих
В ящики скласти іграшки, які не б’ються – з пластика, тканини, фетру, дерева, фольги чи цупкого паперу. Ящик поставити на певній відстані від ялинки кожного гравця. Потрібно якомога швидше за допомогою ложки донести іграшки до ялинки та якомога швидше і якісніше прикрасити її.

3 варіант – для найменших дітей
Для невеличких компаній та дітей будь-якого віку, навіть, дуже маленьких можна запропонувати самим побути ялинкою. Ведучий питає, куди одягнете? А потім достає із мішка предмет. Може вийти дуже кумендно. Наприклад, рукавичку вдягнути на ногу. Якщо діти захотять продовження, то можна запропонувати за 3 хвилини втягнутися найтепліше. Для цього діти одягають на себе якнайбільше  із купи одягу, в тому числі і великих розмірів

Смішний лист Санті

Напишіть жартівливого листа Санті, наприклад від Флупа чи від якоїсь знаменитості, чи від імені Вашого родича. Не забудьте розсмішити ельфів та попросити чогось незвичайного, наприклад, щоб замість снігу землю вкрили цукерки на Різдво. Прочитайте листа гостям та попросіть їх написати відповідь від Санти або свого листа Санті.

Гра “Різдвяний струм”

За святковим столом всі беруть один одного за руки. Але руки мають бути під столом, щоб ведучий не бачив їх. Ведучий обирає першого гравця, який стискає руку сусіда праворуч, той передає потискання наступному гравцеві й так далі по ланцюжку.  Після команди “стоп” гра зупиняється, а ведучий має вгадати, на кому зупинився потиск. Якщо йому це вдалося, ведучим стає той, кого вгадали. Ну а якщо ні – ведучий не змінюється.

Печиво з передбаченнями

Діти будуть натхнені передбаченнями та будуть тренувати дрібну моторику під час приготування китайського печива Fortune Cookies. До речі, печимо може бути як їстівним, так і паперовим. Просто зігніть коло паперу та покладіть всередину записку з передбаченням. Края кола можна скріпити клеем чи степлером.

Читання та написання передбачень – веселий спосіб вивчення англійської мови для дітей. Ось, наприклад, які тексти передбачень можна використати:

It’s wonderful when you try new things.
You’re doing when to be calm when things go wrong.
You’re special and important.
You are very talented in many ways.
You are creative in so many ways.
Continue to share your great ideas.
Mistakes are opprtinities to try again.
Laughter is the best dessert!
Okay to look at past and future. Just don’t stare.
Look before you leap. Or wear parachute.
Be nice to friends.
A dream you have will come true.
It’s your Christmas! March to the beat of your own little drummer boy.
Bring on the joy! Bring on the cheer!
May Christmas warm your heart the whole year long!

Гра “Рибалка”

На мотузку підвішуємо на ниточках маленькі подарунки – іграшки, цукерки, канцелярія, повітряні кульки, сувенірчики. Дітям по черзі зав’язують очі та дають у руки ножиці, підводять до мотузки, щоб вони вибрали навмання та зрізали собі подарунок. І так, поки призи не закінчаться.

Конкурс “Найуважніший”

Діти протягом хвилини уважно дивляться на ялинку. Потім відвертаються та розповідають, які іграшки на ній висять. Виграє той, хто згадає більше іграшок.

Гра “Ялинка”

Ведучий обирає учасника, якому зав’язують очі. Він стає посеред кола інших учасників, які водять біля нього хоровод, співаючи пісню про ялинку. Після команди “Стоп”, учасники зупиняються. А гравець, що знаходиться посередині, повинен вгадати, хто з учасників стоїть навпроти нього. Якщо він вгадав, то гравці міняються місцями.

Різдвяний квест

В капелюх Санти покладіть записки з підказками, де захований подарунок.

Гра “Що в мішку?”

Діти по черзі засовують руку в мішок з іграшками та визначають на дотик, що це за річ. Якщо дитина вгадала, вона одержує подарунок. Якщо ні, то іграшку повертають у мішок.
Альтернативний варіант – зав’язати очі гравцеві та одягти на руку рукавицю або кухонну прихватку. Далі гравець навпомацки має вгадати предмет.

Гра “Передай подарунок”

1 варіант
Посадіть дітей в коло та дайте кожній дитині по подарунку. Прочитайте коротку новорічну або різдвяну історію, наприклад “The Night Before Christmas”. Кожного разу, коли Ви будете казати різдвяне слово (наприклад, Різдво, Санта тощо), кожен передає свій подарунок дитині праворуч. Дочитайте історію до кінця. Кожен отримує подарунок, на якому закінчив.

2 варіант
Ті самі дії, тільки замість читання передаємо під музику. Коли музика перестає звучати, передаємо сусіду подарунок.

3 варіант

Під музику передаємо подарунок, загорнутий у багато шарів паперу. Коли музика зупиняється, гравець знімає 1 шар обгортки. Гра триває поки подарунок не буде розпакований. Гравець, який зніме всю обгортку, отримує подарунок.

icon-1
Scroll to Top