Поради, як вивчити неправильні дієслова англійською

blank

Чи знаєте ви, що близько 70% випадків, коли ми використовуємо дієслово в англійській мові, воно є неправильним, тобто форма його минулого часу змінюється не за правилами? Це означає, що вивчення і використання irregular verbs  необхідні для вільного володіння  англійською мовою!

Загалом нараховують до 500 неправильних дієслів, але тих, які найчастіше використовуються при щоденній комунікації, значно менше. І запам’ятати їх реально, справді. А  один із найважливіших секретів тут, звісно ж, – вчити! І якщо навіть в  дорослих виникають труднощі при їх запам’ятовуванні, то як допомогти дітям засвоїти цю тему?  Ось декілька способів, які допоможуть вам це зробити.

Спробуйте об’єднати їх в схожі групи за типом відмінювання, в яких зміна дієслова відбувається за однаковим принципом. Найпоширеніший поділ на три групи. До першої належать слова, які змінюються у кожній формі: flyflewflownseesawseenbreakbrokebroken. До другої – ті, які двічі повторюються: come-came-come, run-ran-run, say-said-said. А до третьої (найлегше!) – ті, що не змінюються взагалі: put-put-put, cost-cost-cost, hit-hit-hit.

Використовуйте флешкарти та списки. Чудовий спосіб практикувати неправильні дієслова – це робота з картками. Діти можуть писати неправильні дієслова на аркушах паперу, а їх минулі форми на зворотному боці. Як альтернативу можна використати онлайн-інструменти, такі як englishpage.com/irregularverbs. Пропонуйте дітям тільки списки найпоширеніших неправильних дієслів (saygocomeknowgetgivebecomefindthinksee)  або тих, які їм потрібні для уроків, але не перевантажуйте їх.

Вчіться з піснями. Ще один відмінний спосіб додати словам більше сенсу – це використовувати музику. На YouTube можна знайти безліч пісень для запам’ятовування неправильних дієслів та зробити процес вивчення дитячої англійської цікавішим. Ось найкращі: Learn English ESL Irregular Verbs Grammar Rap Song!The cat song,  All Irregular Verbs in One Song та Rockin’ English.

Перетворіть запам’ятовування в гру. Можливо, у дитини не виникне проблем із запам’ятовуванням неправильних дієслів за допомогою карток, але якщо ж з’явилися труднощі, чому б не перетворити це в гру? Адже англійська мова для дітей через гру заохочує їх до навчання. В Інтернеті є кілька ігор, в яких можна легко і весело запам’ятовувати дієслова.  В словнику MacMillan є колесо дієслів, а в Quia є гра, схожа на Jeopardy. Крім онлайн-ігор для вивчення неправильних дієслів, ви можете розробити власні, такі як Memory gamе, Bingo, Odd one out, Gaps filling та Crossword.

Використовуйте метод римування та придумуйте смішні історії. Аби краще запам’ятати irregular verbs в контексті, складіть з них незвичайну історію. Чим абсурднішою вона буде, тим легше вдасться згадати потрібне дієслово. А якщо у вас чи вашої дитини є талант поета, те саме можна згенерувати у вигляді віршів! Коли ж на це не вистачає часу – скористайтеся готовим варіантом віршів для вивчення неправильних дієслів Олександра ПильцинаПовну версію римування ви можете знайти тут.

Рішуче обирайте будь-який із способів і долайте вершину під назвою «irregular verbs». Або ж відвідайте курси англійської мови для дітей Helen Doron English, аби переконатися, як поєднання усіх цих способів робить процес вивчення англійської для дітей цікавим та захоплюючим.

icon-1
Scroll to Top