Проводите багато часу вдома зі своєю дитиною? Вже пограли з усіма іграшками, в усі ігри та не знаєте чим зайняти дитину? Ми підготували для вас 105 різних варіантів, які допоможуть провести час весело та з користю, а також статті для батьків, відеоекскурсії, матеріали для друку та багато іншого.
- Починайте ранок зі спільної зарядки усією родиною.
- Перетворіть сніданок на класну сімейну традицію, обговорюючи плани на день та готуючи його разом.
- Влаштуйте “сімейні” 3D-тури музеями України та світу. Наприклад, компанія “Google” спільно з Міністерством культури України зробили віртуальний тур музеями України просто неба.
- Напишіть листа Королеві Єлизаветі. Детальна інструкція за посиланням.
- А ще можна написати паперового листа бабусі, хрещеній або іншим рідним та близьким.
- Пориньте в казковий підводний світ, відвідавши Georgia Aquarium в режимі онлайн.
- Запропонуйте дитині знімати ваші родинні будні, беріть участь у постановках. Нехай юний відеограф обирає найкращі плани, навчиться монтувати відео і створить незабутній відеоархів.
- Зніміть з дитиною відео “Привіт мені у 18”. Це буде дуже цікаво побачити себе у дитинстві.
- Вивчіть декілька цікавих рухів під відомий хіт, запишіть відео та передайте друзям з підписом “А ти так зможеш?”
- Вивчіть декілька легких фокусів. Влаштуйте вечір Магії. Або дайте можливість дитині пофантазувати і придумати самостійно.
- Ігри з губками для миття посуду. Необхідно взяти одну або декілька нових губок (можна розрізати на декілька частин, які з легкістю дитина зможе тримати у ручках). Губками можна набирати воду та викручувати, і так по декілька разів.
- Можна додати до такої гри мило і намилювати ці губки, збирати їх невеличкою лопаткою, будувати з них вежу тощо.
- Вправи із соломинками. Дуючи через соломинки для напоїв можна робити бурхливе море. Таким чином розвиваючи силу видиху, що необхідно для правильної вимови звуків. Або через соломинку задувати ватну кульку в імпровізовані ворота.
- Перегони. Влаштуйте сімейні перегони, повзаючи, бігаючи або стрибаючи до якоїсь іграшки чи тваринки.
- Для старших дітей – можна бігти до різних літер англійського алфавіту, і на фініші називати слово, яке починається з тієї літери. Влаштуйте змагання, підраховуючи бали.
- Навчайтесь, граючись! Для вивчення літер та нових слів, можна у кімнаті заховати літери (намальовані, вирізані і т.д.), а потім зі знайдених складати слова та речення. Можливо, вийде скласти захоплюючу історію.
- Співайте пісні, вивчаючи нові слова та вирази. Ви можете скористатись нашими ресурсами Teen Buzz Radio, Kangi Club, Helen Doron Song Club.
- Перегляд фільмів допоможе не тільки весело та з користю провести час, а й розширити словниковий запас. Кожної п’ятниці на нашій сторінці ФБ ми публікуємо цікаву добірку фільмів з Netflix. Не пропускайте!
- Коли в телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власна озвучка. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього артиста!
- Експеременти з льодом. Запропонуйте дитині розтопити лід у теплій воді. Вам необхідно попередньо заморозити лід у різних формочках. Для яскравості можна додати харчовий барвник до води, також можна сховати невеличкі іграшки всередині.
- Плануйте своє дозвілля. Починайте тиждень з плану на 7 днів, враховуючи побажання всіх членів родини. Нехай це стане однією з сімейних традицій. На початку року можна спланувати всі 12 місяців і поступово додавати нові пункти. Для цього можна використовувати як звичайні блокноти, так і оформити його у вигляді плакату.
- Створіть яскравий унікальний блокнот для дитини, де можна записувати її графік на день або на тиждень. Оформіть і прикрасьте разом новий блокнот і заповніть перші сторінки.
- Аплікація – чудовий спосіб розвитку фантазії, дрібної моторики та уяви. Під час процесу не забудьте повторити кольори та дії англійською.
- Розмальовка – ще один спосіб творчого дозвілля з дітьми. Завантажуйте різноманітні розмальовки на нашому сайті.
- Влаштуйте картинну галерею вдома.
- А ще можете зробити віртуальний музей, запросивши своїх друзів та родичів на перегляд маленьких шедеврів.
- Спробуйте малювати закритими очима.
- Також можна малювати зубними щітками, долоньками або пальчиками.
- Зробіть картини за допомогою ниток, різноманітних круп та фарбованих макарон.
- А ще можна спробувати намалювати портрети всіх членів родини.
- Або власний автопортрет дитини.
- Вивчайте англомовні вірші на різні теми.
- Скоромовка – чудовий спосіб покращити вимову та вивчити нові слова.
- Щодня нова ідіома. Вивчаючи ідіоми можна збагатити свою англійську, тим самим здивувавши свого співрозмовника.
- Знайдіть друга для листування англійською. А ще краще – одразу декілька. І з різних країн світу. В цьому Вам допоможе сайт Teen Buzz Radio.
- Влаштовуйте онлайн вечірки з друзями та рідними.
- Для найменших: зробіть сортер власними руками. Візьміть пляшки та соломинки різного кольору, називайте кольори та кидайте соломинки в різні пляшки. Також можна взяти квасолю, макарони або жолуді.
- Солоне тісто або пластилін займе вашу дитину на довгий час.
- Ребуси та загадки допоможуть розвинути логічне мислення та з користю провести час з рідними.
- Облаштуйте дітям халабуду в затишному місці.
- Робіть різнокольорові дні, під час яких вдягайте одяг та готуйте їжу певного кольору.
- А ще можна влаштувати кругосвітню подорож, не виходячи з дому. Щодня обирайте нову країну, вивчайте цікаві факти про неї, спробуйте приготувати національну страву та вивчити декілька слів новою мовою.
- Приготування смаколиків – те, що потрібно для спільного дозвілля.
- Настільні ігри – чудовий спосіб провести час весело та з користю. Перегляньте добірку цікавих ігор, які допоможуть вдосконалити знання англійської мови.
- Вивчайте англійський алфавіт, використовуючи корисні поради від викладачів англійської для дітей.
- Напевно, у кожної сучасної родини припадає пилом на носіях чималий фотоархів, який вже довгі роки зберігається у папках під назвою “розібрати”. Виберіть найкращі фото, згадайте приємні моменти і цікаві історії, пов’язані з ними і попросить дитину створити тематичний мінібук чи фотокнигу.
- Зробіть цікавий колаж з фото та різних зображень на різні теми – як ми провели рік, наші мрії або що нас чекає в майбутньому. Або скористайтеся нашою картою бажань та спогадів.
- За допомогою конструктора ЛЕГО можна не тільки будувати казкові будівлі та надзвичайних тварин, а й вчитись рахувати та розрізняти кольори та відтінки.
- Книга допоможе поринути в казковий світ героїв і розширити словниковий запас. Що саме прочитати – дізнайтесь за посиланням.
- А ще можна написати книгу самостійно, оформивши її унікальними ілюстраціями.
- Ваша дитина ще не вміє читати англійською. Дамо Вам кілька корисних та дієвих порад як швидко навчити дитину читати та полюбити цей процес.
- Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.
- http://www.elllo.org/ – тут Ви зможете знайти аудіо, транскрипцію та вправи, щоб практикувати свої listening skills.
- https://www.esl-lab.com/ – багато вправ, щоб прокачати свою англійську, усі поділені за рівнями, просто обирайте свій та вперед!
- Влаштуйте театр тіней.
- Чарівний мішечок. Потрібно ховати в торбинку різноманітні фігурки тварин або пластикові літери та вгадувати що заховане.
- Заверніть у фольгу різноманітних тварин. Малюкам неодмінно сподобається розгортати та роздивлятись тваринок або інші фігурки.
- Влаштуйте рибалку. Окрім готових рибок, можна використовувати різноманітні картки зі скріпкою.
- Добре розвиває дрібну моторику відкручування кришки від пляшки. Було б чудово, якщо на кришці всередині було якесь зображення тварини або явища природи.
- Ароматерапія: комусь з членів родини зав‘язуєте очі і він повинен за ароматом дізнатись що це.
- Дегустатор: так само можна і за смаком дізнаватись різноманітну їжу.
- Вивчайте зірки та планети, переглядаючи документальні фільми або гортаючи енциклопедію. Або відвідайте Kennedy Space Center в режимі онлайн.
- Учасникам гри пропонують розглянути будь-яку банку, миску або каструлю. Брати до рук не можна. Потім слід узяти аркуш паперу й спробувати вирізати кришку для банки так, щоб вона точно збіглася з отвором банки.
- Гравці утворюють коло. Ведучий починає, говорячи своєму сусідові ліворуч: «Це — мій ніс», але водночас торкається свого підборіддя. Сусід повинен йому відповісти «Це — моє підборіддя», показуючи на свій ніс. Почувши правильну відповідь, він повертається до свого сусіда праворуч і говорить йому: «Це — моя ліва ступня», показуючи йому праву долоню. Його сусід повинен відповісти: «Це — моя права долоня», указуючи на свою ліву ступню і т. ін. Слід завжди показувати частину тіла, відмінну від тієї, про яку йдеться.
- Члени родини утворюють коло й уважно дивляться на одяг одне одного, намагаючись запам’ятати, хто в що одягнений. Потім лічилкою вибирають ведучого. Він виходить за двері. Хтось міняються одягом і кличуть ведучого. Він повинен визначити, на кому одягнені чужі речі й кому вони належать.
- Усі діти залишають кімнату. Хто-небудь ховає великий будильник, що голосно цокає. Діти повертаються й шукають його. Якщо хтось знайшов його, то шепоче на вухо ведучому, де будильник і мовчки сідає на підлогу. Дитина, яка залишилася стояти останньою, розважає всіх дітей — співає або читає вірш.
- Можна дути мильні бульбашки та рахувати їх кількість.
- А можна малювати мильними бульбашками надзвичайні картини.
- Посадіть квіти або траву у горщик на підвіконні.
- Проведіть хімічні досліди – реакція при змішуванні соди та оцту, додавання харчових барвників у воду, змішування кольорів.
- “Що зайве?”. Називайте англійською ряд предметів, наприклад, 2 яких між собою чимось споріднені, а третє ні. Дитина повинна відгадати. Розвиває мислення, а також повторите вже добре відомі слова.
- Створіть власними руками іграшку та дайте їй назву.
- Розгадайте кросворди рідною або англійською мовою.
- Або самостійно зробіть кросворд для рідних та друзів.
- Волейбол з повітряною кулькою.
- Боулінг в коридорі з пластиковими пляшками.
- Влаштуйте пікнік в квартирі.
- Поставте сімейну театральну виставу.
- Не давайте м’ячику впасти на підлогу протягом хвилини.
- https://ed.ted.com/ – дивіться освітні відео на дуже цікаві теми та робіть вправи до них
- Kahoot.com – крутий сайт, де Ви можете обрати одну з вже наявних вікторин або створити власну! Для гри Вам знадобиться лептоп, щоб транслювати гру на екрані та декілька смартфонів, щоб гра була ще веселішою
- Baamboozle.com – ще один ресурс з квізами, де можна грати як удвох, так і командами, тут вже є безліч готових вікторин на різні теми з англійської граматики, лексики тощо.
- Пройдіть тестування на визначення свого рівня англійської.
- Роздрукуйте цікаві англомовні завдання та виконуйте їх разом з дітьми.
- kangiclub.com – інформаційно-розважальний портал для дітей, на якому Ви знайдете безліч ігор та активностей, інтерактивний словник та англомовні відео.
- Можна вести календар погоди, спостерігаючи за змінами за вікном. І ще повторити англійську на дану тему.
- Підготуватись до Дня Святого Валентина та вивчити 101 привітання англійською.
- А потім зробити листівку для найрідніших людей.
- Зробити справжню магічну кулю своїми руками. Детальна інструкція за посиланням.
- Знайдіть безліч цікавих ідей для поробок з дітьми за посиланням на Pinterest.
- Складіть в коробку різноманітні предмети та запропонуйте дитині знайти пари за різними ознаками: матеріал, колір, розмір.
- Спробуйте зіграти в «Я ніколи не…» на вибування. Кожному учаснику необхідно назвати щось, чого він ніколи не робив. Якщо інші робили це, їм необхідно загинати пальці. Хто ствердно відповість на 5 фактів, вибуває з гри. Подібна розвага в сімейному колі зближує родину, а ще є шанс послухати цікаві історії з життя один одного.
- Разом з малечею ви можете створити кольоровий дощ. Для цього у прозору ємність налийте воду, на поверхню вичавіть піну для гоління. Це будуть ваші хмари. Потім за допомогою піпетки капніть кілька крапель води, пофарбованої аквареллю чи гуашшю. Зачекайте кілька хвилин і подивіться, як з хмари з’являються перші краплини дощу.
- Створіть зірки із сірників.Для цього візьміть 5 сірників, зламайте їх посередині та складіть у формі сніжинки. Середину фігури окропіть декількома краплями води. За декілька хвилин звичайні дерев’яні сірники утворять форму зірки.
- Зайняти дитину можна й оригамі. Знайдіть в мережі схеми, дайте дитині набір кольорового паперу і спробуйте скласти його. Почніть з простих фігурок тварин, наприклад, песика чи рибки. Створення таких поробок розвиває посидючість, моторику, просторове мислення та художній смак.
- Гра «Показуха» нікого не залишить байдужим. Спробуйте пограти англійською.
- Вгадай мелодію. Перевірте, хто у Вашій родині найбільший меломан.
- Спортивні естафети: позмагайтесь з дітьми на швидкість та спритність.
- Влаштуйте полювання за скарбами. Зберіть 10-20 предметів і сховайте їх у різних місцях у квартирі. Користуючись підказкам або намальованою картою, дитина повинна відшукати всі скарби. Це допоможе зайняти дитину на кілька годин.
- Візьміть велику картонну коробку і наповніть її будь-яким матеріалом, який дозволить ваша фантазія. Це розвиває тактильну чутливість дитини. Вона буде гратися з коробкою годинами.
- Маскарад або День улюбленого героя фільму чи мультика.
- “День навпаки”. Поміняйтеся із дітьми ролями.
- Діти полюбляють грати в гру “Їстівне – неїстівне “. Перевірте їх на уважність. А також збагатіть словниковий запас.
- Сплетіть браслети дружби. Або амулети Фортуни.
- Після всіх ігор – час прибрати будинок. Зробіть це спільно з дітьми.