105 способів розважити дитину вдома

blank

Проводите багато часу вдома зі своєю дитиною? Вже пограли з усіма іграшками, в усі ігри та не знаєте чим зайняти дитину? Ми підготували для вас 105 різних варіантів, які допоможуть провести час весело та з користю, а також статті для батьків, відеоекскурсії, матеріали для друку та багато іншого.

 1. Починайте ранок зі спільної зарядки усією родиною.
 2. Перетворіть сніданок на класну сімейну традицію, обговорюючи плани на день та готуючи його разом.
 3. Влаштуйте “сімейні” 3D-тури музеями України та світу. Наприклад, компанія “Google” спільно з Міністерством культури України зробили віртуальний тур музеями України просто неба.
 4. Напишіть листа Королеві Єлизаветі. Детальна інструкція за посиланням.
 5. А ще можна написати паперового листа бабусі, хрещеній або іншим рідним та близьким.
 6. Пориньте в казковий підводний світ, відвідавши Georgia Aquarium в режимі онлайн.
 7. Запропонуйте дитині знімати ваші родинні будні, беріть участь у постановках. Нехай юний відеограф обирає найкращі плани, навчиться монтувати відео і створить незабутній відеоархів.
 8. Зніміть з дитиною відео “Привіт мені у 18”. Це буде дуже цікаво побачити себе у дитинстві.
 9. Вивчіть декілька цікавих рухів під відомий хіт, запишіть відео та передайте друзям з підписом “А ти так зможеш?”
 10. Вивчіть декілька легких фокусів. Влаштуйте вечір Магії. Або дайте можливість дитині пофантазувати і придумати самостійно.
 11. Ігри з губками для миття посуду. Необхідно взяти одну або декілька нових губок (можна розрізати на декілька частин, які з легкістю дитина зможе тримати у ручках). Губками можна набирати воду та викручувати, і так по декілька разів.
 12. Можна додати до такої гри мило і намилювати ці губки, збирати їх невеличкою лопаткою, будувати з них вежу тощо.
 13. Вправи із соломинками. Дуючи через соломинки для напоїв можна робити бурхливе море. Таким чином розвиваючи силу видиху, що необхідно для правильної вимови звуків. Або через соломинку задувати ватну кульку в імпровізовані ворота.
 14. Перегони. Влаштуйте сімейні перегони, повзаючи, бігаючи або стрибаючи до якоїсь іграшки чи тваринки.
 15. Для старших дітей – можна бігти до різних літер англійського алфавіту, і на фініші називати слово, яке починається з тієї літери. Влаштуйте змагання, підраховуючи бали.
 16. Навчайтесь, граючись! Для вивчення літер та нових слів, можна у кімнаті заховати літери (намальовані, вирізані і т.д.), а потім зі знайдених складати слова та речення. Можливо, вийде скласти захоплюючу історію.
 17. Співайте пісні, вивчаючи нові слова та вирази. Ви можете скористатись нашими ресурсами Teen Buzz RadioKangi ClubHelen Doron Song Club. 
 18. Перегляд фільмів допоможе не тільки весело та з користю провести час, а й розширити словниковий запас. Кожної п’ятниці на нашій сторінці ФБ ми публікуємо цікаву добірку фільмів з Netflix. Не пропускайте!
 19. Коли в телевізорі відключається звук, а на мультики, кіно або новини придумується власна озвучка. Дитина услід за дорослими перевтілюється на справжнього артиста!
 20. Експеременти з льодом. Запропонуйте дитині розтопити лід у теплій воді. Вам необхідно попередньо заморозити лід у різних формочках. Для яскравості можна додати харчовий барвник до води, також можна сховати невеличкі іграшки всередині.
 21. Плануйте своє дозвілля. Починайте тиждень з плану на 7 днів, враховуючи побажання всіх членів родини. Нехай це стане однією з сімейних традицій. На початку року можна спланувати всі 12 місяців і поступово додавати нові пункти. Для цього можна використовувати як звичайні блокноти, так і оформити його у вигляді плакату.
 22. Створіть яскравий унікальний блокнот для дитини, де можна записувати її графік на день або  на тиждень. Оформіть і прикрасьте разом новий блокнот і заповніть перші сторінки.
 23. Аплікація – чудовий спосіб розвитку фантазії, дрібної моторики та уяви. Під час процесу не забудьте повторити кольори та дії англійською.
 24. Розмальовка – ще один спосіб творчого дозвілля з дітьми. Завантажуйте різноманітні розмальовки на нашому сайті.
 25. Влаштуйте картинну галерею вдома.
 26. А ще можете зробити віртуальний музей, запросивши своїх друзів та родичів на перегляд маленьких шедеврів.
 27. Спробуйте малювати закритими очима.
 28. Також можна малювати зубними щітками, долоньками або пальчиками.
 29. Зробіть картини за допомогою ниток, різноманітних круп та фарбованих макарон.
 30. А ще можна спробувати намалювати портрети всіх членів родини.
 31. Або власний автопортрет дитини.
 32. Вивчайте англомовні вірші на різні теми.
 33. Скоромовка – чудовий спосіб покращити вимову та вивчити нові слова.
 34. Щодня нова ідіома. Вивчаючи ідіоми можна збагатити свою англійську, тим самим здивувавши свого співрозмовника.
 35. Знайдіть друга для листування англійською. А ще краще – одразу декілька. І з різних країн світу. В цьому Вам допоможе сайт Teen Buzz Radio.
 36. Влаштовуйте онлайн вечірки з друзями та рідними.
 37. Для найменших: зробіть сортер власними руками. Візьміть пляшки та соломинки різного кольору, називайте кольори та кидайте соломинки в різні пляшки. Також можна взяти квасолю, макарони або жолуді.
 38. Солоне тісто або пластилін займе вашу дитину на довгий час.
 39. Ребуси та загадки допоможуть розвинути логічне мислення та з користю провести час з рідними.
 40. Облаштуйте дітям халабуду в затишному місці.
 41. Робіть різнокольорові дні, під час яких вдягайте одяг та готуйте їжу певного кольору.
 42. А ще можна влаштувати кругосвітню подорож, не виходячи з дому. Щодня обирайте нову країну, вивчайте цікаві факти про неї, спробуйте приготувати національну страву та вивчити декілька слів новою мовою.
 43. Приготування смаколиків – те, що потрібно для спільного дозвілля.
 44. Настільні ігри – чудовий спосіб провести час весело та з користю. Перегляньте добірку цікавих ігор, які допоможуть вдосконалити знання англійської мови.
 45. Вивчайте англійський алфавіт, використовуючи корисні поради від викладачів англійської для дітей.
 46. Напевно, у кожної сучасної родини припадає пилом на носіях чималий фотоархів, який вже довгі роки зберігається у папках під назвою “розібрати”. Виберіть найкращі фото, згадайте приємні моменти і цікаві історії, пов’язані з ними і попросить дитину створити тематичний мінібук чи фотокнигу.
 47. Зробіть цікавий колаж з фото та різних зображень на різні теми – як ми провели рік, наші мрії або що нас чекає в майбутньому. Або скористайтеся нашою картою бажань та спогадів. 
 48. За допомогою конструктора ЛЕГО можна не тільки будувати казкові будівлі та надзвичайних тварин, а й вчитись рахувати та розрізняти кольори та відтінки.
 49. Книга  допоможе поринути в казковий світ героїв і розширити словниковий запас. Що саме прочитати – дізнайтесь за посиланням.
 50. А ще можна написати книгу самостійно, оформивши її унікальними ілюстраціями.
 51. Ваша дитина ще не вміє читати англійською. Дамо Вам кілька корисних та дієвих порад як швидко навчити дитину читати та полюбити цей процес.
 52. Візьміть якусь дитячу книжку з картинками. Уважно розгляньте картинки разом із малюком і придумайте історію, не пов’язану з тією, про яку написана книга. Кілька разів виконайте це разом, а потім дитина і сама долучиться до вигадування.
 53. http://www.elllo.org/ – тут Ви зможете знайти аудіо, транскрипцію та вправи, щоб практикувати свої listening skills.
 54. https://www.esl-lab.com/ – багато вправ, щоб прокачати свою англійську, усі поділені за рівнями, просто обирайте свій та вперед!
 55. Влаштуйте театр тіней.
 56. Чарівний мішечок. Потрібно ховати в торбинку різноманітні фігурки тварин або пластикові літери та вгадувати що заховане.
 57. Заверніть у фольгу різноманітних тварин. Малюкам неодмінно сподобається розгортати та роздивлятись тваринок або інші фігурки.
 58. Влаштуйте рибалку. Окрім готових рибок, можна використовувати різноманітні картки зі скріпкою.
 59. Добре розвиває дрібну моторику відкручування кришки від пляшки. Було б чудово, якщо на кришці всередині було якесь зображення тварини або явища природи.
 60. Ароматерапія: комусь з членів родини зав‘язуєте очі і він повинен за ароматом дізнатись що це.
 61. Дегустатор: так само можна і за смаком дізнаватись різноманітну їжу.
 62. Вивчайте зірки та планети, переглядаючи документальні фільми або гортаючи енциклопедію. Або відвідайте Kennedy Space Center в режимі онлайн.
 63. Учасникам гри пропонують розглянути будь-яку банку, миску або каструлю. Брати до рук не можна. Потім слід узяти аркуш паперу й спробувати вирізати кришку для банки так, щоб вона точно збіглася з отвором банки.
 64. Гравці утворюють коло. Ведучий починає, говорячи своєму сусідові ліворуч: «Це — мій ніс», але водночас торкається свого підборіддя. Сусід повинен йому відповісти «Це — моє підборіддя», показуючи на свій ніс. Почувши правильну відповідь, він повертається до свого сусіда праворуч і говорить йому: «Це — моя ліва ступня», показуючи йому праву долоню. Його сусід повинен відповісти: «Це — моя права долоня», указуючи на свою ліву ступню і т. ін. Слід завжди показувати частину тіла, відмінну від тієї, про яку йдеться.
 65. Члени родини утворюють коло й уважно дивляться на одяг одне одного, намагаючись запам’ятати, хто в що одягнений. Потім лічилкою вибирають ведучого. Він виходить за двері. Хтось  міняються одягом і кличуть ведучого. Він повинен визначити, на кому одягнені чужі речі й кому вони належать.
 66. Усі діти залишають кімнату. Хто-небудь ховає великий будильник, що голосно цокає. Діти повертаються й шукають його. Якщо хтось знайшов його, то шепоче на вухо ведучому, де будильник і мовчки сідає на підлогу. Дитина, яка залишилася стояти останньою, розважає всіх дітей — співає або читає вірш.
 67. Можна дути мильні бульбашки та рахувати їх кількість.
 68. А можна малювати мильними бульбашками надзвичайні картини.
 69. Посадіть квіти або траву у горщик на підвіконні.
 70. Проведіть хімічні досліди – реакція при змішуванні соди та оцту, додавання харчових барвників у воду, змішування кольорів.
 71. “Що зайве?”. Називайте англійською ряд предметів, наприклад, 2 яких між собою чимось споріднені, а третє ні. Дитина повинна відгадати. Розвиває мислення, а також повторите вже добре відомі слова.
 72. Створіть власними руками іграшку та дайте їй назву.
 73. Розгадайте кросворди рідною або англійською мовою.
 74. Або самостійно зробіть кросворд для рідних та друзів.
 75. Волейбол з повітряною кулькою.
 76. Боулінг в коридорі з пластиковими пляшками.
 77. Влаштуйте пікнік в квартирі.
 78. Поставте сімейну театральну  виставу.
 79. Не давайте м’ячику впасти на підлогу протягом хвилини.
 80. https://ed.ted.com/ – дивіться освітні відео на дуже цікаві теми та робіть вправи до них
 81. Kahoot.com – крутий сайт, де Ви можете обрати одну з вже наявних вікторин або створити власну! Для гри Вам знадобиться лептоп, щоб транслювати гру на екрані та декілька смартфонів, щоб гра була ще веселішою
 82. Baamboozle.com – ще один ресурс з квізами, де можна грати як удвох, так і командами, тут вже є безліч готових вікторин на різні теми з англійської граматики, лексики тощо.
 83. Пройдіть тестування на визначення свого рівня англійської.
 84. Роздрукуйте цікаві англомовні завдання та виконуйте їх разом з дітьми.
 85. kangiclub.com – інформаційно-розважальний портал для дітей, на якому Ви знайдете безліч ігор та активностей, інтерактивний словник та англомовні відео.
 86. Можна вести календар погоди, спостерігаючи за змінами за вікном. І ще повторити англійську на дану тему.
 87. Підготуватись до Дня Святого Валентина та вивчити 101 привітання англійською.
 88. А потім зробити листівку для найрідніших людей.
 89. Зробити справжню магічну кулю своїми руками. Детальна інструкція за посиланням. 
 90. Знайдіть безліч цікавих ідей для поробок з дітьми за посиланням на Pinterest.
 91. Складіть в коробку різноманітні предмети та запропонуйте дитині знайти пари за різними ознаками: матеріал, колір, розмір.
 92. Спробуйте зіграти в «Я ніколи не…» на вибування. Кожному учаснику необхідно назвати щось, чого він ніколи не робив. Якщо інші робили це, їм необхідно загинати пальці. Хто ствердно відповість на 5 фактів, вибуває з гри. Подібна розвага в сімейному колі зближує родину, а ще є шанс послухати цікаві історії з життя один одного.
 93. Разом з малечею ви можете створити кольоровий дощ. Для цього у прозору ємність налийте воду, на поверхню вичавіть піну для гоління. Це будуть ваші хмари. Потім за допомогою піпетки капніть кілька крапель води, пофарбованої аквареллю чи гуашшю. Зачекайте кілька хвилин і подивіться, як з хмари з’являються перші краплини дощу.
 94. Створіть зірки із сірників.Для цього візьміть 5 сірників, зламайте їх посередині та складіть у формі сніжинки. Середину фігури окропіть декількома краплями води. За декілька хвилин звичайні дерев’яні сірники утворять форму зірки.
 95. Зайняти дитину можна й оригамі. Знайдіть в мережі схеми, дайте дитині набір кольорового паперу і спробуйте скласти його. Почніть з простих фігурок тварин, наприклад, песика чи рибки. Створення таких поробок розвиває посидючість, моторику, просторове мислення та художній смак.
 96. Гра «Показуха» нікого не залишить байдужим. Спробуйте пограти англійською.
 97. Вгадай мелодію. Перевірте, хто у Вашій родині найбільший меломан.
 98. Спортивні естафети: позмагайтесь з дітьми на швидкість та спритність.
 99. Влаштуйте полювання за скарбами. Зберіть 10-20 предметів і сховайте їх у різних місцях у квартирі. Користуючись підказкам або намальованою картою, дитина повинна відшукати всі скарби. Це допоможе зайняти дитину на кілька годин.
 100. Візьміть велику картонну коробку і наповніть її будь-яким матеріалом, який дозволить ваша фантазія. Це розвиває тактильну чутливість дитини. Вона буде гратися з коробкою годинами.
 101. Маскарад або День улюбленого героя фільму чи мультика.
 102. “День навпаки”. Поміняйтеся із дітьми ролями.
 103. Діти полюбляють грати в гру “Їстівне – неїстівне “. Перевірте їх на уважність. А також збагатіть словниковий запас.
 104. Сплетіть браслети дружби. Або амулети Фортуни.
 105. Після всіх ігор – час прибрати будинок. Зробіть це спільно з дітьми.
icon-1
Scroll to Top